طبق اسناد درز شده نام آیفون ۱۱ و زمان عرضه iOS 13 تایید شد

ظاهرا یکی از اسناد داخلی اپل به بیرون درز کرده است که نام گذاری آیفون ۱۱ را برای نسل بعدی آیفون تایید می‌کند. همچنین در این اسناد به زمان عرضه نسخه نهایی iOS 13 اشاره شده است.

نسخه ۲۰۱۹ آیفون XR، آیفون ۱۱ نام دارد و آیفون ۵.۸ و ۶.۵ اینچی نیز به ترتیب آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس نام دارند. ما شایعاتی مبنی بر اضافه شدن پسوند پرو به سری آیفون داشتیم اما نام گذاری آیفون ۱۱ مکس پرو کمی دور از ذهن است! هر سه آیفون با iOS 13.1 روانه بازار می‌گردند.

در این سند داخلی گفته شده سری آیفون ۱۱ در ۲۷ سپتامبر یعنی ۵ مهر ماه عرضه می‌شود. این موضوع با شایعات قبلی مطابقت ندارد چون طبق اطلاعات منتشر شده در گذشته، آیفون‌های جدید در ۲۰ سپتامبر مصادف با ۲۹ شهریور عرضه خواهند شد.

نسخه نهایی iOS 13 و iPadOS 13 در ۱ مهر عرضه می‌شوند. iOS 13.1 به همراه iPadOS 13.1 نیز در اکتبر در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. iOS 13.0.1 و iPadOS 13.0.1 با رفع اشکلات امنیتی و باگ‌ها چند روز پس از عرضه iOS 13 و iPadOS 13 منتشر خواهد شد.

اپل همچنین نسخه نهایی macOS Catalina را در ۲۳ سپتامبر یعنی همان روز عرضه iOS 13, watchOS 6 و …، در دسترس کاربران قرار می‌دهد. طبق این اسناد منتشر شده اپل روی اپل واچ سری ۵ و همچنین دو آیپد جدید کار می‌کند که آیپدها دو اکتبر رونمایی می‌شوند.

لازم به ذکر است که منبع این اسناد را نمی‌توان تایید کرد و شاید به کل این ادعاها اشتباه باشند. به طور مثال در این اسناد گفته شده هشتمین نسخه آزمایشی iOS 13 نسخه Golden Master یعنی ورژن آماده عرضه به کاربران است. در صورتی که iOS 13 بتا ۸ در ۳۰ مرداد عرضه شد و باگ‌ها و مشکلاتی را به همراه داشت. با وجود باگ‌های نسبتا زیاد اپل قطعا آن نسخه را در دسترس کاربران قرار نمی‌دهد. البته نشانه‌های دیگری نیز در این اسناد وجود دارد که جعلی بودن آن را می‌توانند تایید کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.