آیفون SE 2 در راه است؛ آیفون ۲۰۲۰ با تاچ آیدی درون صفحه عرضه می‌شود

به نظر می‌رسد اپل زودتر از آنچه که انتظار می‌رود تاچ آیدی را به آیفون برمی‌گرداند. طبق گزارش منتشر شده، سنسور تاچ آیدی درون صفحه نمایش برای آیفون ۲۰۲۰ در حال آماده سازی است.

اپل و تامین کنندگانش در حال آزمایش تاچ آیدی درون صفحه هستند. اما هنوز هم ممکن است که این سنسورهای جدید تا سال ۲۰۲۱ در آیفون استفاده نشوند.

اگر آزمایش‌های موفقیت آمیز باشند و تولید انبوه طبق برنامه پیش برود، اپل می‌تواند اسکنر اثر انگشت جدید را در آیفون ۲۰۲۰ استفاده کند. تاچ آیدی جدید در کنار فیس آیدی استفاده می‌شود و دومین راه احراز هویت بیومتریک برای کاربران می‌باشد. طبق گزارش، اپل به دنبال استفاده از سنسور در قسمت بزرگی از صفحه نمایش است.

اپل با معرفی آیفون X در سال ۲۰۱۷، تاچ آیدی را از دستگاه‌های خود حذف کرد. در حالی که فیس آیدی از زمان عرضه خود پیشرفت چشمگیری داشته اما در برخی از شرایط خاص کارایی لازم را ندارد. از طرف دیگر استفاده از تاچ آیدی نیز در موقعیت‌های خاص ساده نیست.

اسکنر اثر انگشت درون صفحه، در گوشی‌های اندرویدی رایج است و در بسیاری از میان رده‌ها تا پرچمداران یافت می‌شود. از جمله دستگاه‌های دارای این قابلیت می‌توان به سری گلکسی نوت ۱۰، سری گلکسی S10، وان پلاس ۷ پرو، هواوی P30 و … اشاره کرد. با این حال منطقه اسکن در این تلفن‌ها به اندازه کافی بزرگ نمی‌‎باشد و عملکرد آن‌ها نیز در برخی از دستگاه‌ها همانند تلفن‌های سامسونگ، خوب نیست.

در ادامه گزارش بلومبرگ گفته شده که اپل روی نسل بعدی آیفون SE کار می‌کند و ما ممکن است آیفون SE 2  را در نیمه اول سال ۲۰۲۰ ببینیم. دستگاهی که شبیه به آیفون ۸ است و دارای صفحه نمایش ۴.۷ اینچی و تاچ آیدی می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.