پایان خانواده آیپاد بعد از ۲۱ سال

اپل سرانجام خبر از نابودی برند آیپاد داد. تولید آخرین مدل باقیمانده آیپاد، یعنی آیپاد تاچ نیز رسما متوقف شد. این محصول همچنان توسط اپل تا پایان موجودی انبار به فروش می‌رسد. اپل در توضیح توقف تولید iPod گفت که این محصول قدیمی شده و آیفون و آیپدهای جدیدتر جایگاه آن را تسخیر کرده‌اند.

داستان موفقیت آیپاد

اولین عضو از خانواده iPod در اکتبر سال ۲۰۰۱ معرفی شد. آیپاد تاچ اولین بار در سال ۲۰۰۷ وارد بازار شد و موفقیت بزرگی را به همراه داشت. مشتریانی که به دنبال دستگاهی شبیه به آیفون بدون سیم کارت بودند، سریعا به سمت آن جذب کنند. اپل دستگاه را مرتب برای چند سال به روز می‌کرد و شاهد مدل‌های جدید آن بودیم اما محبوبیت آیفون، iPod را تحت تاثیر قرار داد.

آخرین مدل iPod، نسل هفتم آیپاد تاچ است که هنوز هم در برخی از فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد. مدل‌های قدیمی‌تر مانند آیپاد شافل، آیپاد نانو و … نیز مدت نسبتا زیادی می‌باشد که تولیدشان متوقف شده است. این بدان معناست که اگر می‌خواهید یک پخش کننده با برند اپل داشته باشید، باید کمی به دنبال آن در فروشگاه‌های مختلف بگردید.

نسل هفتم آیپاد تاچ با قیمت ۱۹۹ دلار در فروشگاه اپل به فروش می‌رسد که دارای صفحه نمایش ۴ اینچی با حاشیه بزرگ، دکمه هوم بدون تاچ آیدی و تراشه A10 Fusion  است. این دستگاه در رنگ‌های صورتی، خاکستری، نقره‌ای، طلایی، آبی و قرمز عرضه شد.

حرکت به جلو

در یک بیانه مطبوعاتی سازنده iPod طرفداران را به تهیه ابزارهای جدیدتر مانند آیفون، اپل واچ، اپل تی‌وی و هوم پاد مینی تشویق می‌کند تا همچنان از موسیقی لذت ببرند. در این بیانیه مطبوعاتی همچنین گفته‌های معاون ارشد بازاریابی جهانی این کمپانی، گرگ جوسویاک آورده شده است:

موسیقی همیشه بخشی از هسته اصلی ما در اپل بوده است، و رساندن آن به صدها میلیون کاربر به روشی که آیپاد انجام داد بیش از صنعت موسیقی را تحت تاثیر قرار داد و نحوه مرور، گوش دادن و موسیقی را دوباره تعریف کرد. امروز، روح iPod زنده است. ما یک تجربه موسیقی باور نکردنی در همه محصولات خود از آیفون گرفته تا اپل واچ، هوم پاد مینی، در مک، آیپد و اپل تی‌وی ادغام نموده‌ایم. و اپل موزیک که کیفیت صدای پیشرو در این صنعت را با پشتیبانی از صدای فضایی ارائه می‌کند – هیچ روشی بهتر برای لذت بردن، کشف و تجربه موسیقی وجود ندارد.

ما به شدت دلتنگ طیف آیپاد در همه اشکال، طرح‌ها و اندازه‌های آن خواهیم بود. بسیاری از ایرانی‌ها اولین محصولی که از اپل داشته‌اند، iPod بوده است. امیدواریم میراث آیپاد زنده بماند و نمونه‌های باقی مانده در سال‌های آتی با عشق توسط گروه علاقمندان حفظ گردد.

از طريق Newsroom
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.