اضافه کردن برنامه بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به تقویم گوشی

آغاز بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در روز دوشنبه، ۳۰ آبان رخ می‌دهد و در بازی افتتاحیه سنگال به مصاف هلند خواهد رفت. با وجود ده‌ها بازی حساس و جذاب در این رقابت فوتبالی، ردیابی بازی‌های مختلف، زمان شروع و مکان برگزاری آن‌ها دشوار خواهد بود.

به همین خاطر اضافه کردن بازی‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به برنامه تقویم گوشی ایده خوبی است. در این مطلب به شما آموزش اضافه کردن برنامه بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ را می‌دهیم.

چرا برنامه بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر را به تقویم اضافه کنیم؟

قطعا اپلیکیشن‌های مختلفی برای پیگیری رقابت‌ها وجود دارد اما از نظر من بهترین راه اضافه کردن برنامه بازی‌ها با تاریخ و ساعت به تقویم است.

به این ترتیب می‌توانید ببینید چه تیم‌هایی در چه روز و ساعتی بازی دارند و خوشبختانه از منطقه زمانی پشتیبانی می‌کند. این یعنی ساعتی که در تقویم نمایش داده می‌شود، اگر ساکن هر کشوری از جمله ایران باشید، ساعت صحیح است.

با این تقویم دیگر نیازی نیست که ساعت بازی‌ها را تبدیل کنید و دقیقا به ساعت تهران نمایش داده می‌شوند، البته اگر تنظیمات زمانی گوشی شما برای کشور دیگری تعریف شده باشد، به ساعت همان کشور نیز نمایش داده می‌گردد.

این تقویم به طور خودکار به روزرسانی نیز می‌شود. این یعنی وقتی بازی‌های گروهی به اتمام رسید و به مراحل یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال می‌رسیم، اطلاعات تقویم نیز به روز می‌شود و تیم‌های صعود کننده وارد جزئیات تقویم می‌شوند.

چگونه برنامه جام جهانی را در تقویم گوشی خود داشته باشیم؟

دستگاه‌های زیادی وجود دارند که امکان مشترک شدن در تقویم را دارند و امکان نوشتن یک آموزش دقیق برای تمامی آن‌ها وجود ندارد. با این حال فرقی نمی‌کند که از آیفون، اندروید، آیپد، مک یا ویندوز استفاده کنید، رویه کلی تقریبا یکسان است. به همین خاطر، در این آموزش ما نحوه اضافه کردن برنامه بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ به آیفون و مک را شرح می‌دهیم.

اضافه کردن برنامه بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ به آیفون، آیپد و سایر دستگاه‌ها

۱) در آیفون یا آیپد خود این لینک را باز کنید و روی گزینه آبی رنگ Subscribe to Calendar بزنید.

۲) سپس در پیغامی از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید مشترک این تقویم گردید که باید گزینه Subscribe را انتخاب نمایید.

برنامه بازی‌های جام جهانی 2022

۳) در صفحه بعدی می‌توانید نام تقویم و حسابی که به آن اضافه شود را انتخاب نمایید (پیشنهاد می‌کنم به حساب iCloud اضافه نمایید) همچنین می‌توانید رنگ تقویم را تغییر دهید که احتمالا رنگ سبز انتخاب مناسبی باشد. همچنین امکان غیرفعال کردن هشدارها در این صفحه وجود دارد. زمانی که تغییرات دلخواه خود را دادید، روی گزینه Add در گوشه‌ی بالا، سمت راست بزنید.

حالا برنامه تقویم یا همان Calendar را در آیفون یا آیپد خود باز کنید، جایی که همه رویدادها نمایش داده می‌شوند. اگر به ماه نوامبر بروید، برنامه بازی‌های فوتبال جام جهانی قطر ۲۰۲۲ را مشاهده خواهید کرد. اگر هیچ رویدادی در ماه نوامبر نبود، مطمئن شوید که تقویمی که اضافه کرده‌اید، فعال است.

۴) هر زمانی که خواستید دیگر مشترک این تقویم نباشید، می‌توانید در برنامه Calendar روی گزینه Calendars بزنید و بعد از انتخاب آیکون i، روی Unsubscribe تپ نمایید. با این کار تقویم از گوشی و یا تبلت شما حذف می‌شود.

اضافه کردن برنامه مسابقات جام جهانی به تقویم مک

۱- در مک خود به این لینک بروید.

تقویم جام جهانی 2022

۲- روی گزینه آبی رنگ Subscribe to Calendar کلیک کنید. سپس یک پنجره پاپ آپ باز می‌شود که از شما می‌پرسد می‌خواهید این صفحه برنامه Calendar را باز کند که باید روی گزینه Allow کلیک کنید.

اضافه کردن تقویم مک

۳- برنامه تقویم به صورت خودکار باز می‌شود و باید در پنجره پاپ آپ باز شده گزینه Subscribe را انتخاب نمایید.

افزودن تقویم اشتراکی به macOS

۴- در این مرحله می‌توانید تقویم را سفارشی کنید. برای مثال موارد زیر قابل تغییر هستند:

  • تغییر نام تقویم
  • انتخاب یک رنگ برای برچسب رویدادهای تقویم
  • انتخاب مکان ذخیره تقویم. اگر گزینه On My Mac را انتخاب کنید این تقویم فقط در مک شما نمایش داده می‌شود اما اگر iCloud را انتخاب نمایید، با دستگاه‌های اپلی دیگر شما نیز همگام سازی می‌شود.
  • نمایش یا حذف هشدار و پیوست‌ها. در صورت فعال بودن هشدارها، قبل از شروع بازی به شما نوتیفیکیشن داده می‌شود
  • انتخاب زمان به روزرسانی خودکار تقویم که روزی یکبار (Every day) کافی است
  • گزینه آخر نیز برای نادیده گرفتن هشدارهای تقویم است

2022 FIFA World Cup

بعد از ایجاد تغییرات مورد نظر، روی گزینه OK کلیک کنید.

۵- به همین سادگی شما تقویم کامل مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را روی مک خود دارید.

برنامه کامل جام جهانی 2022

اگر در پایان مسابقات یا زمان دیگری خواستید این تقویم را حذف کنید، برنامه Calendar را در مک خود باز نمایید و بعد از راست کلیک روی تقویم اضافه شده، گزینه Unsubscribe را انتخاب نمایید.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.