هشتمین نسخه آزمایشی ۱۳ iOS 13, iPadOS و watchOS 6

اپل هشتمین نسخه آزمایشی ۱۳ iOS 13, iPadOS و watchOS 6 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد.

این سیستم عامل‌ها در حال حاضر در مرحله بررسی هستند و پس از اینکه برای توسعه دهندگان، و تست کننده‌های عمومی عرضه شدند، با رفع باگ‌ها و مشکلات، نسخه نهایی آن‌ها نیز منتشر می‌شود. با توجه به اینکه هشتمین نسخه سیستم عامل‌های ذکر شده منتشر شده‌اند، انتظار می‌رود که تغییرات در آن‌ها کم باشد، انتظاری که تا این لحظه نیز تایید شده است.

توسعه دهندگان ثبت شده می‌توانند با مراجعه به مرکز توسعه دهندگان اپل پروفایل مربوطه iOS 13 را دریافت و نسخه‌های آزمایشی را نصب کنند. پس از نصب پروفایل، توسعه دهندگان می‌توانند آپدیت را به صورت OTA دریافت کنند. این شرایط برای آخرین نسخه آزمایشی iPadOS 13 نیز وجود دارد.

iOS 13 یک به روزرسانی بزرگ محسوب می‌شود و تغییرات متعددی از جمله حالت تاریک، کارپلی با طراحی جدید، برنامه جدید Photos، ویژگی ورود با اپل و … را دارد.

سیستم عامل جدید اختصاصی آیپد، iPadOS 13، نیز دارای ویژگی‌های متعددی برای بهبود مولتی تسکینگ است.

به روزرسانی watchOS 6 یک آپدیت بزرگ برای اپل واچ محسوب می‌شود. این سیستم عامل دارای اپ استور اختصاصی است و این یعنی می‌توانید مستقیما روی اپل واچ بازی و برنامه دانلود و نصب کنید و نیازی به آیفون نیست. واچ فیس‌های جدید و امکان حذف برخی از برنامه‌های پیشفرض، از دیگر امکانات این سیستم عامل می‌باشد.

لازم به ذکر است که این سیستم عامل‌ها به صورت آزمایشی منتشر شده‌اند و نصب آن به هیچ وجه به کاربران عادی توصیه نمی‌شود. در اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه نسخه نهایی این سیستم عامل‌ها برای عموم عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.