macOS 12 Monterey : کنترل یونیورسال، سافاری با طراحی جدید، تغییرات در فیس تایم و …

اپل در رویداد سالانه توسعه دهندگان ۲۰۲۱، از macOS 12 Monterey رونمایی کرد. نسخه جدید macOS با ویژگی‌های جدید و پیشرفت‌های مختلف همراه است. برای آشنایی با macOS 12 Monterey در ادامه همراه ما باشید.

از جمله تغییرات macOS Monterey می‌توان به قابلیت استفاده از مک و آیپد به عنوان یک دستگاه، پیشرفت فیس تایم با امکان به اشتراک گذاری لینک تماس ویدیویی، قابلیت SharePlay برای تماشای فیلم و سریال با یکدیگر و … اشاره کرد.

ویژگی‌های macOS Monterey

کنترل یونیورسال

کنترل یونیورسال macOS 12

اکنون می‌توانید از مک و آیپد مانند یک دستگاه استفاده کنید. زمانی که هر دو دستگاه نزدیک هم هستند، بدون هیچ محدودیتی می‌توانید مشغول به کار شوید. می‌توانید مکان نمای را به اشتراک بگذارید، تصاویر را از مک بکشید و در آیپد رها کنید و … .

بهبود فیس تایم‌

مانند iOS 15، در macOS 12 Monterey هم به فیس تایم قابلیت‌های جدیدی اضافه شده است. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به پشتیبانی فیس تایم از حالت پرتره اشاره کرد که پس زمینه شما تار می‌شود و تمرکز تماس ویدیویی روی شما خواهد بود. همچنین می‌توانید لینک‌های تماس ویدویی فیس تایم را با کاربران اندروید و ویندوز به اشتراک بگذارید، آن‌ها هم با استفاده از مرورگر به تماس ویدیویی شما ملحق خواهند شد. ویژگی جدیدی هم برای تمرکز روی صدا شما و حذف صداهای اطراف اضافه شده است.

سافاری با طراحی جدید

سافاری macOS 12

در macOS 12 Monterey ما با یک سافاری بازطراحی شده روبرو هستیم. این طراحی جدید سافاری در iOS 15 و iPadOS 15 هم رخ داده است. سافاری در macOS 12 از افزونه‌ها پشتیبانی می‌کند. قسمت Tab Group که در نوار سمت چپ قرار گرفته، برای ذخیره وب سایت‌ها، اضافه کردن مقالات برای مطالعه در آینده و … است.

برنامه Shortcuts

برنامه میانبر که قبلا در آیفون شاهد آن بودیم به macOS 12 Monterey اضافه شده است. این برنامه جایگزین Automator خواهد شد و امکان وارد کردن فایل‌های Automator به برنامه جدید وجود دارد. حضور Shortcuts در مک می‌تواند دنیای جدیدی از امکانات را به آن بیاورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.