کالبد شکافی مک استودیو ؛ حافظه SSD قابل ارتقا و پورت‌های ماژولار

مک استودیو به دست کاربران رسیده و حالا اولین ویدیو کالبد شکافی این محصول گران قیمت منتشر گردیده است. برای دسترسی به قطعات داخلی مک استودیو نیاز است که درزگیر لاستیکی آن در پایین را بردارید تا به چهار پیچ برسید. این پیچ‌ها صفحه پایه را به شاسی متصل می‌کنند.

نکته جالب این کالبد شکافی اینجاست که یک پورت اضافه در مک استودیو دیده می‌شود که می‌توان از آن برای اتصال SSD به مک استودیو استفاده کرد. با این حال اپل می‌گوید که جدیدترین مک آن توسط کاربر قابل ارتقا نیست و حداکثر ظرفیت ۸ ترابایت را برای خرید ارائه می‌دهد. یوتیوبری که این کالبد شکافی ابتدایی را انجام داده، سعی کرد که از SSD مک پرو استفاده کند اما آنقدر بزرگ بود که در اسلات قرار نگرفت. ممکن است اپل ارتقاء SSD را برای مک‌های قبلا خریداری شده انجام دهد یا کیت‌های ارتقاء حافظه را به فروش برساند.

همچنین بخوانید:

در مقایسه با مک مینی M1، مک استودیو متراکم‌تر می‌باشد و اجزای بسیاری بیشتری را درون خود جای داده است. در این کالبد شکافی مشخص شد که همه پورت‌های داخل مک ماژولار هستند و اگر زمانی خراب شود، می‌توان به راحتی آن‌ها را بدون نیاز به دستکاری لاجیک برد، تعویض کرد.

اندازه تراشه M1 اولترا حدود دو برابر پردازنده AMD Ryzen است و اندازه سیستم خنک کننده نیز در مقایسه با لاجیک برد، بزرگ به نظر می‌رسد.

نظر شما در مورد مک استودیو و M1 اولترا چیست؟ آیا قصد خرید آن‌ها را دارید؟

از طريق یوتیوب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.