کالبد شکافی مک استودیو تایید کرد؛ حافظه SSD قابل ارتقا نیست

مک استودیو حدود یک هفته است که به دست کاربران رسیده و افراد مختلفی به بررسی کلی و قطعات داخلی آن پرداخته‌اند. اپل هشدار داده که حافظه SSD این دستگاه قابل ارتقا توسط کاربر نیست. با این حال زمانی که یک یوتیوبر نشان داد که این دستگاه دارای اسلات خالی SSD است، کمی امید به وجود آمد. زمانی که این یوتیوبر خواست SSD مک پرو خود را روی مک استودیو قرار دهد، متوجه شده که اندازه آن بزرگتر از اسلات است. اکنون تیم صاحب نام iFixit در ویدیو کالبد شکافی خود تایید کرده که حافظه داخلی مک استودیو قابل ارتقا نمی‌باشد.

طبق بررسی‌های iFixit، مک استودیو نمی‌تواند هاردهای SSD دیگر را شناسایی کند. آن‌های SSDـهای مختلفی را تست کردند، اما هیچ کدام کار نکرد. آن‌ها حتی تلاش کردند که SSD اصلی را جدا کنند و یک SSD را از مک استودیو دیگری به آن وصل کردند اما باز هم دستگاه آن را شناسایی نکرد.

تنها حالتی که تعویض SSD جواب داد، استفاده از هارد با همان ظرفیت بود و توانستند سیستم عامل را در SSD جدید نصب کنند.

کالبد شکافی مک استودیو : تعمیر پذیری ضعیف

در کالبد شکافی مک استودیو همچنین مشخص شد که این دستگاه از پیچ، براکت و کانکتورهای اختصاصی مختلفی بهره می‌برد که تعمیرات را دشوارتر می‌نماید. iFixit همچنین از فن‌ها و رم داخلی ابراز نارضایتی کرد. این مرجع، مک استودیو را جانشینی شایسته برای مک مینی معرفی کرد اما در ادامه گفت که کاملا برای حرفه‌ای‌ها آماده نیست و امتیاز پایین ۶ از ۱۰ را برای تعمیر پذیری دستگاه اعلام نمود.

البته آن‌ها در ویدیو کالبد شکافی مک استودیو، اندکی هم به صفحه نمایش استودیو اپل پرداختند و نشان دادند که طراحی داخلی آن شبیه به آیمک و دوربین آن شبیه به آیفون ۱۱ است. با این حال قرار است یک کالبد شکافی مفصل در مورد استودیو دیسپلی نیز ارائه کنند.

از طريق یوتیوب
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.