شکایت از گوگل و اپل به خاطر زد و بند!

یک شکایت جدید توسط شرکت California Crane School علیه اپل و گوگل مطرح شده است. این طرح دعوی گوگل و اپل را به یک توافقنامه برخلاف قانون آنتی تراست متهم کرده و در آن آمده که گوگل و اپل با یکدیگر توافق کرده‌اند که اپل در بازار جستجوی اینترنتی با گوگل رقابت نکند.

طبق این دادخواست، در قراردادم عدم رقابت، گوگل و اپل توافق کرده‌اند که قسمتی از سود گوگل در بازار جستجو به اپل برسد. این شکایت همچنین اپل را متهم می‌کند که با قرار دادن گوگل به عنوان موتور جستجوی پیشفرض در همه دستگاه‌هایش، به این غول جستجو امتیاز می‌دهد. گزارش‌های قبلی ادعا می‌کنند که گوگل در سال ۲۰۲۱ به اپل ۱۵ میلیارد دلار برای این امتیاز پرداخت کرده است.

شرکت California Crane School گوگل را متهم کرده که سالانه چند میلیارد دلار به اپل پرداخت می‌کند که از بازار موتوهای جستجو دور بماند. هر دو شرکت به برگزاری جلسات محرمانه بین مدیران خود متهم شده‌اند.

همچنین بخوانید

این شکایت گوگل را برای مواجه نشدن با رقبای واقعی و بالقوه متهم می‌کند و ادعا دارد که گوگل و اپل از طریق قراردادهای غیر رقابتی خود، شرکت‌های کوچکتر جستجو را سرکوب و حتی حذف می‌کنند. با انجام این کار هر دو شرکت به تعرفه بالاتر تبلیغات دست می‌یابند که در صورت وجود یک سیستم رقابتی، این نرخ کمتر خواهد بود.

این شرکت خواهان توقیف پرداخت‌های میلیارد دلاری گوگل است. همچنین به دنبال ممنوعیت قرارداد عدم رقابت گوگل و اپل و جلوگیری از تقسیم سود تبلیغات بین گوگل و اپل می‌باشد.

California Crane School می‌خواهد امتیاز داده شده به گوگل در دستگاه‌های اپل پایان یابد. در این شکایت همچنین خواسته شده که اپل و گوگل به شرکت‌های مستقل تقسیم شوند، مشابه آنچه که برای شرکت نفتی استاندارد اویل رخ داد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.