استراتژی تایگر سامسونگ برای مقابله با اپل در آمریکا

سامسونگ یک طرح به نام «تایگر» یا همان ببر برای مقابله با اپل در آمریکا دارد. گزارشی تازه ادعا می‌کند که مدیران این شرکت در لاس وگاس و نوادا پیش از نمایشگاه CES 2022 گرد هم آمدند تا درباره استراتژی رقابت با اپل در بازار آمریکای شمالی بحث و تبادل نظر کنند.

۴۰ مدیر اجرایی سامسونگ با طرحی با نام اختصاری تایگر موافقت کردند. اسم این طرح قسمتی از کلمات انگلیسی ۵ اقدام اصلی است:

  • شماره یک در تمامی دسته‌ها
  • بهبود سهم در بازار پرچمداران
  • کم کردن شکاف با اپل
  • گسترش حضور در محصولاتی مانند هدفون‌های بی‌سیم
  • هدف گذاری برای یک سال با ثبت رکورد

سال ۲۰۲۲ برای چینی‌ها سال ببر آبی است و به نظر می‌رسد که نام گذاری این طرح تا حدودی هم از این مسئله الهام گرفته است. در این جلسه Roh Tae-Moon، رئیس تجربه موبایل سامسونگ گفته: چشم اندازه MX (تحربه موبایلی) ما تغییر از یک فروشنده گوشی هوشمند به یک شرکت دستگاه هوشمند است. ما یک برند فناوری نخواهیم بود، بلکه یک برند محبوب نسل‌های جوان می‌شویم و تجربه‌ای نوآورانه ارائه می‌کنیم.

به نظر می‌رسد سخنان Tae-Moon در این جلسه‌ی پشت درب‌های بسته، با توجه به تلاش‌های اخیر سامسونگ در صنعت مد و طراحی با دستگاه‌های قابل شخصی سازی مانند Galaxy Z Flip3 Bespoke Edition باشد.

همچنین بخوانید:

طبق گزارش، تصمیم سامسونگ برای تسلط بر بخش گوشی‌های هوشمند پرچمدار واکنش این شرکت به از دست دادن سنگر خود در بخش گوشی‌های هوشمند اقتصادی است. مشتریان در سراسر جهان روز به روز تمایل بیشتری به دستگاه‌هایی مانند شیائومی و اوپو نسبت به سامسونگ دارند.

به هر حال برنامه سامسونگ برای رسیدن به اپل بسیار جاه طلبانه است و خیلی از مولفه‌ها در این میان تعیین کننده هستند. سامسونگ مانند بسیاری از تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در دنیا با کمبود قطعات روبرو است. آیا فکر می‌کنید که سامسونگ در نهایت بتواند به اهداف خود در طرح تایگر برسد؟

از طريق The Korea Herald
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.