نجات جان با ۳ درصد شارژ و سیگنال ۳G

معمولا اپل واچ به عنوان گجتی که زندگی مردم را نجات می‌دهد، شناخته می‌شود. اما این بار یک آیفون، تیم بلیکی ۴۱ ساله را نجات داد. طبق اطلاعات حساب اینستاگرام این فرد، بلیکی به تنهایی در ۳ هزار متری کوهی در سوئیس مشغول اسنوبورد سواری بود که ناگهان شکاف پنهان در یخ باعث شد او ۵ متر سقوط کند. او رو یک پل برفی فرود آمد که به گفته وی شکنده بود و اگر آنجا نبود تا جلوی سقوطش را بگیرید، مرگش حتمی بود.

بلیکی تقریبا ۵ متر زیر برف بود اما توانست به سیگنال ۳G متصل شود. علاوه بر این تنها ۳ درصد شارژ داشتد و دائما روی صفحه نمایش آیفون وی آب می‌چکید. با وجود شرایط سختی که داشت، بلکلی میانبر تماس با خدمات اضطراری آیفون را به خاطر آورد.

همچنین بخوانید:

گرفتن دکمه کنار و یکی از دکمه‌های کنترل صدا، باعث نمایش اسلایدر Emergency SOS می‌شود و کشیدن نوار آن تا به انتها، منجر به برقراری تماس می‌گردد. همچنین اگر دکمه کناری و کنترل صدا را طولانی‌تر نگه دارید یک هشدار به صدا درمی‌آید و تایمر شمارش معکوس شروع می‌شود. باید تا مانی که تایمر به پایان می‌رسد این دو دکمه را نگه دارید تا تماس با خدمات اضطراری برقرار شود.

در اینستاگرام بلیکی از تیم نجات سوئیسی برای نجات جانش تشکر کرده است. او همچنین از اپل برای قابلیتی که برای برقراری تماس اضطراری گذاشته تشکر نموده است. حدود ۲۰ دقیقه طول کشید تا بلیکی از طریق تلفن خود با شخصی تماس بگیرد و هنگامی که تماس برقرار شد، به او توصیه کردند که حرکت نکند. حدود ۴۵ دقیقه بعد با مصدومیت رباط مچ پا نجات یافت.

با توجه به شرایطی که برای وی پیش آمده، خوش شانس بوده که زنده مانده است. شما نیز این میانبر تماس با خدمات اضطراری آیفون را به خاطر داشته باشید چون در اغلب کشورها کاربرد دارد و ممکن است جان شما را نجات دهد.

از طريق نیوبورک پست
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.