جزئیات دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس در کنار طرح‌های شماتیک دقیق

یکی از فعالان حوزه افشای اطلاعات تکنولوژی که با نام کاربری @VNchocoTaco در توییتر فعالیت می‌کند، اکنون طرح‌های شماتیک دقیق آیفون ۱۴ پرو مکس را منتشر کرده است. این فرد اولین کسی بود که طراحی جلوی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس را فاش کرده بود.

انتظار می‌رود آیفون ۱۴ پرو مکس به جای بریدگی موجود در پرچمداران اپل، از دو حفره دایره و بیضی شکل بهره ببرد. طبق اطلاعات منتشر شده جدید، عرض حفره دایره‌ای شکل ۷.۱۵ م.م و قطر حفره قرصی شکل ۵.۵۹ م.م می‌باشد. تصاویر حاکی از آن است که بین این دو حفره نیز شکافی وجود خواهد داشت. برای مقایسه لازم به ذکر است که، بریدگی آیفون ۱۳ پرو مکس ۲۶.۸۳ میلی متر عرض دارد.

طرح پنل بالایی آیفون 14 پرو مکس

علاوه بر این، آیفون ۱۴ پرو مکس از حاشیه‌های ۱.۹۵ میلی متری بهره می‌برد که در مقایسه با حاشیه ۲.۲۴ میلی متری آیفون ۱۳ پرو مکس کوچک‌تر است و نسبت صفحه نمایش به بدنه را افزایش می‌دهد.

آیفون ۱۴ پرو مکس نیز طبق اطلاعات موجود دارای ۱۶۰.۷۱ میلی متر ارتفاع، ۷۸.۵۳ میلی متر عرض (با احتساب دکمه کناری) و ۱۲.۱۶ میلی متر ضخامت (با برآمدگی دوربین) است. این افزایش ضخامت به خاطر برآمدگی دوربین می‌باشد که از ۳.۶ میلی متر به ۴.۱۸ میلی متر رسیده است.

طراحی اولیه آیفون 14 پرو مکس

افزایش ضخامت برآمدگی دوربین به خاطر حضور سنسور ۴۸ مگاپیکسلی می‌باشد که جایگزین سنسور ۱۲ مگاپیکسلی شده است. مینگ-چی کو، تحلیلگر اپلی قبلا گفته بود که دوربین ۲۵ تا ۳۵ درصد بزرگتر می‌شود و ارتفاع لنز ۷P آن ۵ تا ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

همچنین بخوانید:

بر اساس اطلاعات فاش شده از حساب کاربری Fishing 8 در شبکه اجتماعی Weibo که سابقه خاصی در این زمینه ندارد، این دوربین دارای یک سنسور ۱/۱.۳ اینچی با پیکسل‌های کوچکتر ۱.۲۲ میکرومتری خواهد بود. آیفون ۱۳ پرو مکس دارای سنسور اصلی کوچکتر ۱/۱.۶۵ با پیکسل‌های بزرگتر ۱.۹ میکرومتری است. اپل احتمالا از فناوری ترکیب پیکسل‌ها استفاده می‌کند تا در شرایط خاص مانند نور کم، کیفیت تصاویر مناسب باشند.

برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس

برگردیم به طرح‌های شماتیک منتشر شده از آیفون ۱۴ پرو مکس، اپل سال گذشته با تغییراتی که انجام داد مانند انتقال بلندگو به قاب بالایی، اندازه ناچ را کوچک کرد. امسال ممکن است اندازه بلندگو را از ۱.۵۲ میلی متر به ۰.۵۷ میلی متر کاهش دهد.

انتظار می‌رود آیفون ۱۴ پرو مکس اندازه صفحه نمایش ۶.۷ اینچی مدل قبلی خود را حفظ کند و آیفون ۱۴ پرو با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی همراه باشد. هر دو مدل احتمالا از یک تراشه جدید ۴ نانومتری به اسم A16 پرو استفاده می‌کنند که قطعا سریع‌تر از تراشه سری آیفون ۱۳ است. مدل‌های معمولی آیفون ۱۴ تغییر چندانی نمی‌کنند و تنها نکته قابل ذکر در این میان، جایگزین شدن آیفون ۱۳ مینی با آیفون ۱۴ مکس ۶.۷ اینچی خواهد بود.

از طريق توییتر ویبو Phonearena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.