دوربین اولترا واید آیفون ۱۳ عملکرد بهتری در نور کم دارد

چند روز پیش تحلیلگر بارکلی ادعا کرد که اپل دوربین اولترا واید آیفون ۱۳ را به روز خواهد کرد و حالا مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپلی نیز ادعاهای مشابهی را مطرح کرده است. او می‌گوید که اپل از لنز با دیافراگم f/1.8 برای دوربین اولترا واید استفاده خواهد کرد.

ارتقای این لنز باعث می‌شود که دوربین الترا واید به خصوص در نور کم، تصاویر واضح‌تری را ثبت کند و شرایط نسبت به آیفون سری ۱۲ بهبود پیدا کند. آیفون ۱۲ در حاضر از دوربین اولترا با دیافراگم f/2.4 بهره می‌برد. کو قبلا ادعا کرده بود که اپل هیچ تغییر قابل توجهی را در دوربین آیفون ۱۳ ایچجد نخواهد کرد و تغییرات مختص به سری پرو خواهند بود.

آنچه که باعث شده این تحلیلگر پیش بینی خود را به روز کند، موفقیت Sunny Optical برای گرفتن تاییدیه لنزهای ۵P (پنج عنصر) جدید خود برای آپپد است که یعنی احتمال استفاده از لنزهای سوپرواید ۷P (هفت عنصر) برای آیفون ۱۳ افزایش می‌یابد. Sunny Optical مدت زمان زیادی است که لنزهای دوربین اپل را تامین می‌کند و انتظار می‌رود که حدود ۸۰ درصد لنزهای آیپد جدید را تامین نماید.

انتظار می‌رود که اپل علاوه بر لنز ۷P f/1.8 به روز شده برای دوربین اولترا واید، از سنسور تله فوتوی ۶۵ میلی متری آیفون ۱۲ پرو مکس نیز در آیفون ۱۳ پرو کوچک استفاده کند. ممکن است موارد سخت افزاری دیگری در دوربین آیفون ۱۳ تغییر نداشته باشند اما اپل همچنان می‌تواند از طریق نرم افزار تغییرات اساسی را برای بهبود کیفیت عکس و فیلم انجام دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.