اطلاعات جدید از هدست واقعیت افزوده/مجازی اپل : صفحه نمایش ۸k، ردیابی چشم و …

گزارش‌های متعددی حاکی از آن است که اپل روی یک هدست واقعیت افزوده/مجازی کار می‌کند. همین چند روز پیش بود که تحلیلگر جی‌پی مورگان ادعا کرد که هدست اپل در سال ۲۰۲۲ رونمایی می‌شود. اکنون یک گزارش منتشر شده که جزئیات جدیدی را در مورد محصول آتی اپل ارائه می‌دهد.

هدست واقعیت افزوده/ مجازی اپل بیش از ده دوربین دارد. طبق این گزارش، دوربین‌ها برای ردیابی حرکات دست هستند. این هدست به دو نمایشگر ۸k مجهز است که در کنار دوربین‌های داخلی قرار گرفته‌اند. دوربین‌های داخلی برای ردیابی حرکات چشم تعبیه شده‌اند.

تمامی دوربین‌های داخلی و خارجی، برای عبور دادن فیلم از دنیای واقعی هستند که بتوانند یک جلوه واقعی ترکیبی را به کاربر ارائه دهند.

چشمی‌های هدست با ارگونومی و متریال خاص، باعث می‌شوند که به چشم فشار چندانی وارد نشود، مانند چیزی که ما در ایرپاد مکس دیده‌ایم. این گزارش همچنین ادعا کرده که سربندها قابل تعویض هستند. منبع این گزارش گفته که یکی از نمونه‌هایی که به مراحل نهایی رسیده را دیده و طبق آن رندر بالا را طراحی کرده است.

گفته می‌شود اپل روی چندین روش مختلف کنترل هدست کار می‌کند. این روش‌ها شامل وسیله‌ای شبیه به انگشت برای روی آن است. همچنین هدست واقعیت افزوده/مجازی اپل دارای دکمه فیزیکی شبیه به تاج دیجیتال اپل واچ خواهد بود.

در این گزارش قیمت هدست اپل در حدود ۳۰۰۰ دلار اعلام شده است. هدست HoloLens 2 مایکروسافت که اولین بار در سال ۲۰۱۹ رونمایی شد، با قیمت ۳۵۰۰ دلار فروخته می‌شود. در نهایت این گزارش ادعا کرده که اپل در اولین سال عرضه این هدست، ۲۵۰ هزار دستگاه را به فروش می‌رساند.

آیا هدست واقعیت افزوده/مجازی اپل می‌توان آیفون و آیپد بعدی باشد؟ حتی اگر این شرکت به ارائه محصولات فوق‌العاده مشهور باشد، اما تعداد زیادی از محصولات در این حوزه عرضه شدند که نشان می‌دهند مردم هنوز هم با واقعیت افزوده و مجازی چندان راحت نیستند. اما اپل برای عادی سازی یک دسته محصول جدید هم شناخته شده است و احتمالا بتواند دید مردم را به این تکنولوژی‌ها تغییر دهد.

از طريق The Information
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.