طراحی اپل کار به گونه‌ای است که نیازی به راننده ندارد

گزارش جدید منتشر شده از سوی CNBC حاکی از آن است که اپل نزدیک به معامله با هیوندای-کیا برای تولید اپل کار در کارخانه کیا واقع در جورجیا می‌باشد.

منابع همچنین گفته‌اند که ممکن است پای سایر تولید کنندگان نیز به توسعه اپل کار باز شود و ماجرا به هیوندای و شرکت زیر شاخه آن یعنی کیا، محدود نگردد.

یکی از منابع آشنا با استراتژی توسعه خودروی اپل در این باره به CNBC گفته که من شک دارم که هیوندای تنها خودرو سازی باشد که اپل با آن توافق کند، ممکن است پای شرکت‌های دیگر نیز درمیارن باشد.

اپل کار طبق برنامه قرار است که در سال ۲۰۲۴ عرضه شود، هر چند احتمال تاخیر در تولید وجود دارد. یک منبع دیگر درباره اپل کار گفته که اولین اپل کار به گونه‌ای طراحی شده که نیازی به راننده ندارد. این یک خودرو الکتریکی مستقل است که بدون راننده کار می‌کند.

در مورد همکاری اپل با هیوندای-کیا، در این گزارش آمده که خودروسازان معتقدند که این قرارداد به تسریع در روند برنامه‌های خودری برقی مستقل خودشان نیز کمک خواهد کرد. همچنین ظرفیت تولید کارخانه کیا در جورجیا نیز در اختیار اپل قرار می‌گیرد و گفته می‌شود اپل در این کارخانه ۳.۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

این همکاری توسط رئیس جدید هیوندای-کیا، Euisun Chung، هدایت می‌شود که به صراحت گفته پویایی آینده شرکت است و این خودرو ساز دقیقا در این زمینه با اپل همکاری می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.