آیفون ۱۱ خروجی دوگانه بلوتوث برای پخش صدا دارد

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی زنجیره تامین اپل، آیفون ۱۱ یا همان آیفون XI می‌تواند دو دستگاه بلوتوثی را به طور همزمان برای پخش صدا پشتیبانی کند. با این ویژگی کاربران می‌توانند صدای در حال پخش دستگاه را در دو دستگاه مجزا به طور همزمان پخش کنند.

ما این ویژگی را در دو سال گذشته در پرچمداران سامسونگ دیده‌ایم. سامسونگ برای اولین بار این ویژگی را در سال ۲۰۱۷ و با گلکسی S8 رونمایی کرد و بعد سایر تولید کنندگان گوشی‌های اندرویدی همانند موتورولا نیز آن را به گوشی خود اضافه کردند.

این ویژگی در واقع بخشی از بلوتوث ۵.۰ است، در حالی که آیفون X و آیفون XS دارای همین نسخه بلوتوث هستند از استریم دو گانه بلوتوث پشتیبانی نمی‌کنند.

به طور پیشفرض، در حالی که آیفون و سایر گوشی‌های هوشمند می‌توانند به چند دستگاه به طور همزمان متصل بشوند اما تنها می‌توانند در هر زمان صدا را فقط از یک خروجی استریم کنند. این ویژگی قطعا یک نوآوری نیست ولی بسیار مفید است و کاربران از آن استقبال می‌کنند.

جدای از پخش صدا از طریق بلوتوث در دوستگاه به طور همزمان، در آیفون ۱۱ ما تعییرات دیگری را نیز شاهد خواهیم بود. این شامل یک پنل شیشه‌ای مات، دوربین سه گانه، باتری بزرگتر، شارژ بی‌سیم معکوس و … است. فیس آیدی نیز به روزرسانی می‌شود تا سریعتر عمل کند و زاویه گسترده‌تری را پوشش خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.