مشکل صفحه نمایش لمسی آیپد پرو برای برخی از کاربران

آیپد پرو قدرتمندترین تبلتی است که کمپانی اپل تا کنون ساخته شده است. جدا از خم شدگی بعضی از این دستگاه‌ها، برخی از کاربران مشکلاتی را نیز با صفحه نمایش لمسی این دستگاه دارند.

طبق گزارشات، برخی از کاربران آیپد پرو که به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، با صفحه نمایش لمسی این دستگاه به مشکل خورده‌اند. برخی از آن‌ها از زمانی که دستگاه را خریداری کرده‌اند با این مشکل مواجه شده‌ و برخی دیگر پس از مدتی کار کردن با دستگاه؛ در اینجا تشریح مشکل یکی از کاربران را می‌توانید مطالعه کنید:

من یک آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی را خریداری کرده‌ام. حرف‌های o و k، و همچینن i و j با درصد کمتری، هنگام تایپ مشکل ساز می‌شوند، رنگ آن‌ها در کیبورد تغییر می‌کند اما در هیچ برنامه‌ای وارد نمی‌شوند. گاها لازم است چند بار این حروف را انتخاب کنم تا وارد شوند.

زمان زیادی را برای رفع مشکل گذاشتم اما راه حلی نیافتم، حتی بازگرداندن دستگاه به حالت تنظیمات کارخانه هم کارساز نبود.

من آیپد رو مرجوع کردم و از فروشگاه یک آیپد جدید گرفتم. دستگاه را به خانه آوردم اما شرایط این یکی بدتر بود! گاها نیاز است ۵ بار حرف o یا k را بزنم تا وارد شود. هنگامی که آیپد را در جهت عقربه‌های ساعت به حالت لنداسکیپ چرخاندم، حرف‌های q و w در همان منطقه قرار می‌گیرند و آن‌ها هم کار نمی‌کنند. هفت بار روی حرف q زدم تا وارد شد، به نظر می‌رسد سمت راست صفحه نمایش لمسی مشکل دارد.

همانطور که اشاره شد، مسئله زمانی بیشتر قابل توجه است که دستگاه با چندین بار لمس حروف آن‌ها را وارد نمی‌کنند. برای برخی کاربران این موضوع به نقاط بیشتری نیز گسترش یافته است. به نظر می‌رسد که این مشکل بیشتر برای آیپد پروهای ۲۰۱۸ پیش می‌آید اما گزارش‌هایی نیز برای دستگاه‌های تولید شده در سال ۲۰۱۷ دیده شده است.

اپل تا کنون در این بار واکنشی نداشته است. در حالی که تعداد این کاربران روز به روز بیشتر می‌شود، حتی مشخص نیست که این مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری.

جالب توجه است که برخی کاربرانی که این با این مشکل مواجه شده‌اند، با اتصال نسل دوم مداد اپل مشکلشان رفع شده است. برخی نیز می‌گویند که اتصال اپل پنسل ۲ نیز به کنار آیپد مشکل را حل نکرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.