هشتمین نسخه آزمایشی iOS 16 منتشر شد

اپل به تازگی هشتمین نسخه آزمایشی iOS 16 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. بتای هشتم iOS 16 پنج روز بعد از عرضه هفتمین نسخه آزمایشی در دسترس قرار گرفته است.

اگر پروفایل توسعه دهندگان را روی آیفون خود دارید، با مراجعه به مسیر Settings > General > Software Update این به روزرسانی قابل دریافت است. در صورت داشتن پروفایل تست کننده‌های عمومی نیز به زودی این به روزرسانی در دسترس شما قرار می‌گیرد.

با وجود اینکه یکی از اهداف مهم نسخه‌های آزمایشی یافتن مشکلات و باگ‌های احتمالی می‌باشد، اپل تقریبا تمامی نواقص را برطرف کرده است. در هشتمین نسخه آزمایشی iOS 16 نیز طبیعتا باگ‌هایی برطرف شده‌اند با این حال توصیه می‌کنیم تا عرضه نسخه نهایی منتظر باشید، چون فاصله زیادی با آن نداریم.

iOS 16 تنها با آیفون ۸ و مدل‌های جدیدتر سازگار است. اپل با این نسخه پشتیبانی از بسیاری از آیفون‌های قدیمی مانند آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس، آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس و آیفون SE نسل اول را کنار گذاشت.

iOS 16 که چند ماه پیش در رویداد WWDC 2022 معرفی شد، ویژگی‌های متعدد جدیدی از جمله لاک اسکرین بازسازی شده، Shared iCloud Photo Library، تغییرات در برنامه مسیج و … را به همراه داشت. با نسخه‌های آزمایشی نیز چندین ویژگی از جمله نمایش درصد باتری به آیفون‌های دارای ناچ، گزینه جدید اسکرین شات و … اضافه شد. تا کنون ویژگی خاصی در هشتمین نسخه آزمایشی پیدا نشده و با توجه به نزدیک بودن به عرضه نسخه نهایی، بعید است چیزی یافت شود.

اپل در ۱۶ شهریور ماه رویداد Far Out را برگزار می‌کند. در این رویداد سری آیفون ۱۴ و اپل واچ سری ۸ معرفی می‌شوند و زمان عرضه نسخه نهایی iOS 16 نیز مشخص می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.