هفتمین نسخه آزمایشی iOS 16 منتشر شد

اپل به تازگی هفتمین نسخه آزمایشی iOS 16 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. این نسخه بتا یک هفته بعد از عرضه نسخه ششم در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفت.

در صورتی که پروفایل آزمایشی توسعه دهندگان را روی آیفون خود نصب دارید به مسیر Settings > General > Software Update بروید تا آپدیت جدید را دریافت نمایید. نسخه آزمایشی تست کننده‌های عمومی نیز به زودی عرضه خواهد شد.

نسخه‌های آزمایشی برای یافتن و برطرف کردن مشکلات و همچنین برای هماهنگ نمودن اپلیکیشن‌ها از سوی توسعه دهندگان شخص ثالث می‌باشد. با این حال با توجه به شرایط و گزارشات مختلف، مشکل چندانی در iOS 16 دیگر وجود ندارد و حتی ظاهرا اپل کار توسعه این نسخه را به ایستگاه پایانی رسانده است. همچنین بخوانید: خداحافظی کاربران iOS 16 با کپچا .

با این وجود ما توصیه می‌کنیم که نسخه‌های آزمایشی را روی دستگاه اصلی خود نصب نکنید. لازم به ذکر است که iOS 16 تنها با آیفون ۸ و مدل‌های جدیدتر از آن سازگار است. این نسخه از بسیاری از آیفون‌های قدیمی از جمله آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس، آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس و اولین نسل آیفون SE پشتیبانی نخواهد کرد.

در iOS 16 ما با یک لاک اسکرین کاملا جدید روبرو هستیم و همچنین بهبودهایی در برنامه‌های پیشفرض مانند مسیج، ایمیل و … پیاده سازی شده است. با نسخه‌های آزمایشی قبلی اپل چندین تغییر را اجرایی کرد که مهمترین آن‌ها را می‌توان حضور درصد باتری در استاتوس بار دانست. تا کنون تغییر خاصی در هفتمین نسخه آزمایشی یافت نشده است و در صورت مشخص شدن مورد مهم، حتما به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

در کنار هفتمین نسخه آزمایشی iOS 16 ، اپل همچنین بتای هفتم watchOS 9, tvOS 16 و macOS 13 Ventura را نیز منتشر کرده است. ساکنین کوپرتینو اولین نسخه آزمایشی iPadOS 16.1 را نیز عرضه نموده‌اند که می‌تواند به معنای دیرتر عرضه شدن آپدیت جدید آیپد باشد. ما احتمالا شاهد عرضه نسخه نهایی iPadOS 16 برای کاربران نباشیم و اپل نسخه ۱۶.۱ را منتشر کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.