بازگشت شکوهمند درصد باتری ؛ پنجمین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16

اپل به تازگی پنجمین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16 را برای توسعه دهندگان رسمی خود منتشر کرده است. مانند نسخه آزمایشی قبلی iOS 16، بتای پنجم نیز دارای چندین ویژگی جدید از جمله نمایش درصد باتری، گزینه‌های جدید برای اسکرین شات و … است. در این مطلب ما به تمامی تغییرات آخرین نسخه آزمایشی iOS 16 می‌پرازیم.

تغییرات پنجمین نسخه آزمایشی iOS 16

درصد باتری در استاتوس بار

اپل سرانجام گزینه نمایش درصد باتری در استاتوس بار را اضافه کرد. به خاطر کوچک بودن فضای موجود در دو طرف ناچ، درصد باتری در آیفون‌های دارای فیس آیدی نمایش داده نمی‌شود. به همین خاطر کاربران برای مشاهده درصد باتری مجبور هستند انگشت خود را به پایین بکشند تا کنترل سنتر باز شود و درصد باقی مانده باتری را مشاهده نمایند. اما با پنجمین نسخه آزمایشی iOS 16، درصد باتری داخل آیکون آن نمایش داده می‌شود. البته این ویژگی در آیفون XR، آیفون ۱۱، آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی در دسترس نیست.

کپی و حذف برای اسکرین شات‌ها

کپی و حذف اسکرین شات در iOS 16

اپل یک ویژگی خوب و مفید برای اسکرین شات‌ها در پنجمین نسخه آزمایشی iOS 16 اضافه کرده است. اکنون وقتی اسکرین شات می‌گیرد، گزینه‌ای برای کپی و حذف نمایش داده می‌شود. با این کار عکس در کلیپ بورد آیفون شما کپی می‌شود و می‌توانید آن را در هر کجا که نیاز دارید مانند برنامه اینستاگرام، ایمیل و … پیست کنید. از سوی دیگر اسکرین شات در برنامه Photos ذخیره نمی‌شود و و حافظه‌ی ذخیره سازی آیفون شما برای یک اسکرین شات موقت اشغال نمی‌گردد.

صدای جدید Find My

اپل در بتای پنجم iOS 16 صدای جدیدی را برای Find My در نظر گرفته است. صدای رادار کلاسیک اکنون وجود ندارد و برنامه Find My هنگام پینگ دستگاه‌ها صدای مدرن‌تری را پخش می‌کند. این صدا بسیار بلندتر از قبل است و با صدای موجودی در نسخه‌های قبلی iOS 16 متفاوت است. همچنین بخوانید: یافته شده در کدهای iOS 16 ؛ صفحه نمایش همیشه روشن برای آیفون .

ویژوالایزر صوتی در لاک اسکرین

تغییرات پنجمین بتای iOS 16

در نسخه آزمایشی تازه تغییرات جزئی در عناصر لاک اسکرین نیز رخ داده است. یک ویژوالایزر صوتی در ویجت در حال پخش وجود دارد. این ویژوالایزر بر اساس موسیقی که در حال پخش است، حرکت می‌کند. علاوه بر این زوم پِرسپِکتیو برای والپیپرهای لاک اسکرین حذف شده است. سفارشی سازی لاک اسکرین در حال حاضر فقط ویژگی افکت عمیق را دارد.

تغییرات دیگر پنجمین نسخه آزمایشی iOS 16

  • در اپلیکیشن موزیک اندکی شاخص‌های Dolby Atmos و Lossless تغییر کرده است
  • نام تماس اضطراری از Emergency SOS به Emergency Call تغییر پیدا کرده است
  • پنحمین نسخه آزمایشی iOS 16 دارای صفحات اسپلش جدید برای برنامه Find My و Photos است. صفحات اسپلش جدید درباره‌ی ویژگی‌های جدید این برنامه‌ها مانند Photos Shared Library و شبکه Find My برای ایرپاد توضیح می‌دهند.

آیا شما آخرین نسخه آزمایشی iOS 16 را روی آیفون خود نصب کرده‌اید؟ تغییرات دیگری جز موارد گفته شده در پنجمین نسخه آزمایشی iOS 16 پیدا کردید؟ در نظرات با ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.