دومین نسخه آزمایشی iOS 16.2 منتشر شد [تغییرات]

اپل به تازگی دومین نسخه آزمایشی iOS 16.2 و iPadOS 16.2 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. iOS 16.2 و iPadOS 16.2 دارای تغییرات نسبتا زیادی هستند و مانند اولین نسخه آزمایشی، دومین نسخه نیز تغییرات و ویژگی‌های تازه‌ای دارد.

اپل همچنین دومین نسخه آزمایشی watchOS 9.2 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است.

اگر پروفایل توسعه دهندگان را روی آیفون و آیپد خود دارید با مراجعه به مسیر Settings → General → Software Update می‌توانید این به روزرسانی را دانلود کنید. همچنین این آپدیت در دسترس تست کننده‌های عمومی قرار گرفته است. اگرچه باگ مهمی  در iOS 16.2 یافت نشده، اما نصب آن را به کاربران عادی تا زمان عرضه نسخه نهایی، توصیه نمی‌کنیم.

رفع مشکل دوربین در لاک اسکرین

برای برخی از کاربران، اگر دوربین را از لاک اسکرین باز می‌کردند، امکان خروج از آن به طور معمول وجود نداشت و تنها راه بستن برنامه، قفل کردن آیفون بود. با iOS 16.2 بتا ۲ این مسئله برطرف شده و مانند سایر اپلیکیشن‌ها کشیدن برنامه به بالا، شما را از آن خارج می‌کند.

۵G در هند

5G در iOS 16.2

همانطور که پیش از این وعده داده شده بود، اپل پشتیبانی از شبکه‌های ۵G در هند را فعال کرده است. گزینه فعال کردن ۵G در آیفون‌های دارای دومین نسخه آزمایشی iOS 16.2 اضافه شده، با این حال اپراتورهایی مانند Jio و Airtel پشتیبانی از ۵G را در آیفون‌های واجدالشرایط فعال نکرده‌اند. همچنین بخوانید: تریلر رسمی فصل سوم و آخر See .

ویجت دارو در لاک اسکرین

اولین نسخه بتای iOS 16.2 یک ویجت لاک اسکرین برای خواب داشت. اکنون در دومین نسخه آزمایشی ویجت دارو هم برای لاک اسکرین در نظر گرفته شده است. دو مدل ویجت برای دارو اضافه شده که یکی به شکل قرص است و شما را به بخش دارو در برنامه Health می‌برد. دیگری نیز برنامه داروهای روز جاری را به شما نشان می‌دهد.

باگ‌های رفع شده در دومین نسخه آزمایشی iOS 16.2

اپل همچنین برخی از مشکلات موجود در نسخه‌های قبلی را رفع رده است:

  • امکان حذف تابلوهای برنامه Freeform زمانی که به اینترنت متصل نیستید یا iCloud برای برنامه غیرفعال بود، وجود نداشت
  • زمانی که تنظیمات به اشتراک گذاری تابلو را تغییر دهید، ممکن است افزودن یا حذف مشارکت کنندگان با موفقیت انجام نشود
  • هنگام استفاده از Stage Manager با یک صفحه نمایش دوم، کشیدن پنجره دوم به فضای کاری باعث می‌شود لیست برنامه‌های اخیر مخفی شود و تمام پنجره‌های موجود در فضای کاری به سمت راست منتقل گردند
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.