اولین نسخه آزمایشی iOS 16.2 و iPadOS 16.2 [تغییرات]

اپل به تازگی اولین نسخه آزمایشی iOS 16.2 و iPadOS 16.2 را منتشر کرده است. این نسخه ویژگی‌ها و تغییرات نسبتا زیادی را به همراه دارد. در این مطلب نگاهی به تمامی تغییرات مهم اولین نسخه آزمایشی iOS 16.2 و iPadOS 16.2 خواهیم داشت.

برنامه Freeform 

Freeform 

در رویداد WWDC 2022، اپل برنامه Freeform را معرفی کرد. این برنامه به iOS 16.2 و iPadOS 16.2 اضافه شده که یک ابزار مفید است. با Freeform یک وایت برد بی‌نهایت برای یادداشت، طراحی، شکل، لینک و … است. کاربرانی که دستگاه‌های اپلی دارند می‌توانند از وایت برد به طور اشتراکی استفاده کنند و در لحظه با یکدیگر هکاری نمایند.

پشتیبانی از صفحه نمایش اکسترنال برای Stage Manager

ویژگی Stage Manager اکنون از نمایشگرهای اکسترنال پشتیبانی می‌کند. می‌توانید آیپد M1 یا M2 خود را با iPadOS 16.2 به یک صفحه نمایش دیگر متصل نمایید و از هشت برنامه همزمان، به جای چهار برنامه، استفاده کنید. اگرچه اپل ویژگی Stage Manager را در آیپد پروهای قدیمی‌تر و آیپدهای دارای تراشه A12X و A12Z قرار داده اما پشتیبانی از صفحه نمایش اکسترنال برای این ویژگی تنها در آیپدهای M1 و M2 در دسترس است.

گزارش فعال شدن SOS اشتباه

اولین نسخه آزمایشی iOS 16.2

iOS 16.2 از کاربران می‌پرسد که SOS درست کار کرده یا خیر. در این سیستم عامل اگر سابقه فعال کردن SOS اضطراری را داشته باشید، از شما پرسیده می‌شود که تصادفی این اتفاق افتاده یا عمدا آن را فعال کرده‌اید. بعد از انتخاب گزینه از شما توضیحاتی خواسته می‌شود تا شرایط رخ داده را برای اپل توضیح دهید تا این قابلیت را بهتر کند.

تغییرات برنامه Home

home app

اپل تغییراتی را در برنامه Home برای پشتیبانی از استاندارد Matter Smart Home را ایجاد کرده است. معماری تازه برنامه Home عملکرد سریع‌تر و مطمئن‌تری در خانه‌هایی با محصولات هوشمند مختلف دارد. البته آپدیت برنامه اختیاری است چون بر برخی از کاربران تاثیر می‌گذارد. به طور مثال باید تمامی بلندگوهای HomePod با سیستم عامل ۱۶.۲ باشند.

پشتیبانی از نرخ به روزرسانی ۱۲۰ هرتز ProMotion در SwiftUI

برنامه‌هایی که از طرح بندی انیمیشن SwiftUI استفاده می‌نمایند اکنون از صفحه نمایش‌های ۱۲۰ هرتزی ProMotion آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۴ پرو پشتیبانی می‌کنند. همچنین بخوانید: برنامه Mail آیفون ایمیل های شما را نمایش نمی‌دهد؟ ۹ روش برای رفع مشکل .

تازه سازی سریع‌تر فعالیت‌های زنده

تغییرات فعالیت‌های زنده

ویژگی فعالیت‌های زنده که به تازگی به آیفون اضافه شده در iOS 16.2 تنظیمات جدیدی را دریافت می‌کند. اکنون کاربران می‌توانند آپدیت مداوم را برای فعالیت‌های زنده داشته باشند اما می‌تواند باعث سریع‌تر خالی شدن باتری گردد. ویژگی فعالیت‌های زنده مخصوص لاک اسکرین است با آن می‌توان رویدادهای ورزشی، پیگیری سفارش غذا و … را در برنامه‌های مختلف داشت.

از سایر تغییرات iOS 16.2 می‌توان به بخش به روزرسانی سیستم عامل اشاره کرد. در این قسمت از فونت بزرگتری استفاده شده تا سهولت در خواندن ایجاد گردد. همچنین رقابت‌های ورزشی مختلفی مانند بازی‌های MLB آمریکا، کانادا، برزیل، انگلیس، مکزیک، ژاپن، کره جوبی و همچنین بازی‌های NBA و لیگ برتر آمریکا و کانادا در بخش فعالیت‌های زنده برنامه TV پوشش داده می‌شوند.

iOS 16.2

در اولین نسخه آزمایشی iOS 16.2 همچنین ویجت جدیدی برای خواب اضافه شده و کیفیت خواب را در لاک اسکرین آیفون نمایش می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.