نسخه RC سیستم عامل‌های iOS 15.5 و iPadOS 15.5 منتشر شد

اپل بعد از عرضه چهارمین نسخه آزمایشی iOS 15.5 و iPadOS 15.5 در هفته گذشته، نسخه RC یا همان نامزد انتشار این سیستم عامل‌ها را منتشر کرد. این آپدیت‌ها با هیچ ویژگی یا تغییر بزرگی همراه نیستد. اگر در نسخه‌های RC مشکل خاصی یافت نشود، به عنوان نسخه نهایی در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد. این یعنی چند روز دیگر شاهد عرضه نسخه نهایی iOS 15.5 و iPadOS 15.5 خواهیم بود.

اگر پروفایل مربوط به نسخه‌های آزمایشی را روی دستگاه خود دارید با مراجعه به مسیر Settings -> General -> Software Update می‌توانید نسخه RC سیستم عامل‌های iOS 15.5 و iPadOS 15.5 را دریافت کنید. با این حال نصب نسخه‌های آزمایشی به کاربران عادی توصیه نمی‌شود و پیشنهاد می‌گردد منتظر نسخه نهایی باشید.

در اولین نسخه آزمایشی iOS 15.5 گزینه‌های درخواست و ارسال به برنامه کیف پول اپل اضافه شود. همچنین نوار سیگنال وای-فای در برنامه هوم برای HomePod، پشتیبانی از لینک‌های پرداخت خارجی برای برنامه‌های خواننده و چند تغییر جزئی یافت شد. در دومین نسخه آزمایشی این سیستم عامل تغییر قابل توجهی رخ نداده بود.

در سومین بتای iOS 15.5 فهرستی از مکان‌های حساس به سیستم عامل اضافه شد که با وجود آن، از تصاویر گرفته شده در برخی مکان‌ها در قسمت Memories استفاده نمی‌شود. مانند نسخه چهارم آزمایشی iOS 15.5، بعید است نسخه RC نیز تغییر قابل توجهی داشته باشد. در نسخه نامزد انتشار معمولا ایردات باقی مانده جزئی رفع می‌شوند تا تجربه کاربری در بهترین حالت باشد.

اپل همچنین نسخه RC سیستم عامل‌های watchOS 8.6, tvOS 15.5 و macOS Monterey 12.4 را نیز منتشر نمود. آیا شما اقدام به نصب نسخه نامزد انتشار iOS 15.5 کرده‌اید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.