عمر باتری آیفون‌های قدیمی در iOS 12.3.1 بهبود یافته است

اپل چند روز پیش iOS 12.3.1 را با رفع اشکالات منتشر کرد. این آپدیت با هدف رفع مشکلات VoLTE و مسیج منتشر گردید. اما ظاهرا این به روزرسانی تغییرات دیگری را نیز داشته و iOS 12.3.1 عمر باتری آیفون‌های قدیمی را بهبود داده است.

طبق تست‌های انجام شده از سوی یوتیوبر iAppleBytes، عمر باتری آیفون‌های قدیمی همانند آیفون ۵s، آیفون ۶ و آیفون ۷ در iOS 12.3.1 بهبود یافته است. در بنچمارک باتری Geekbench، تفاوت برخی مدل‌‌ها همانند آیفون ۶s و آیفون ۸ در حد چند دقیقه است. عمر باتری آن‌ها با آپدیت به نسخه جدید iOS تغییر نکرد با این حال آیفون ۵s، آیفون ۶ و آیفون ۷ بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند و در حدود ۱۵ دقیقه باتری عمر باتری آن‌ها افزایش داشته که نشان می‌دهد اپل تغییرات اساسی ایجاد کرده و با اصلاح برخی اشکالات عمر باتری را بهتر کرده است.

با iOS 12.3، آیفون ۵s، آیفون ۶ و آیفون ۷ به ترتیب ۲ ساعت ۳۵ دقیقه، ۲ ساعت و ۳۴ دقیقه و ۲ ساعت و ۵۸ دقیقه در بنچمارک دوام آورده‌اند. پس از آپدیت به iOS 12.3.1، عمر باتری آیفون ۵s در حدود ۱۴ دقیقه بیشتر شد و به ۲ ساعت و ۴۹ دقیقه رسید. آیفون ۶ با یک بهبود قابل توجه عمر باتریش ۱۸ دقیقه افزایش داشت و از ۲ ساعت و ۳۴ دقیقه به ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه رسیده است. این میزان برای آیفون ۷ نیز تکرار شده و عمر باتریش ۱۸ دقیقه افزایش داشته است.

این پیشرفت نسبتا کوچک برای دارندگان آیفون‌های نسبتا قدیمی خوشحال کننده است و نشان می‌دهد که اپل به وعده خود که ارائه سیستم عامل با ثبات است، پایبند بوده و این را تا آخرین نسخه از هر نسل از سیستم عامل ادامه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.