ساخت اسلایدشو با برنامه Photos مک

شما می‌توانید با برنامه Keynote یا برنامه‎های شخص ثالث در مک اسلایدشو بسازید. اما این امکان با برنامه Photos مک نیز در دسترس است که به سادگی و در عرض چند دقیقه می‌توانید اسلایدشو مورد نظر خودتان را بسازید. برای دانستن نحوه کار با ما همراه باشید.

ساخت اسلایدشو با برنامه Photos مک

برنامه Photos را باز کنید و تصاویری که می‌خواهید اسلایدشو بسازید را انتخاب نمایید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- به مسیر مقابل از منوبار بروید. File > Create > Slideshow > Photos

۲- اگر بخواهید تصاویر را به اسلایدشو قدیمی اضافه کنید آن را انتخاب نمایید در غیر این صورت گزینه را روی New Slideshow بگذارید بماند. نام مورد نظر خودتان را وارد کنید و روی گزینه OK بزنید.

۳- در پنجره اسلایدشو تصاویر به صورت خودکار چیده می‌شوند که می‌توانید با کشیدن آن‌ها با موس مکانشان را تغییر دهید و اگر بخواهید می‌توانید تم آن را با زدن روی گزینه Themes تغییر دهید.

۴- سپس با انتخاب گزینه Music می‌توانید آهنگ دلخواه خود را بر روی اسلاید شو بگذارید. به طور پیشفرض آهنگی بر اساس عنوانی که وارد کرده‌اید انتخاب می‌شود.

۵- تنظیمات بعدی Duration می‌باشد که برای تنظیم زمان اسلایدشو است.  تنظیمات این قسمت با تغییر تم شما، تغییر می‌کنند. با انتخاب گزینه Fit to Music اسلایدشو شما بر اساس زمان آهنگ تنظیم می‌شود و با زدن گزینه Custom می‌توانید زمان آن را به دلخواه تنظیم کنید.

۶- در پایین صفحه قسمت سمت راست، گزینه‌ای برای نمایش پشت سر هم اسلاید وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید آن را فعال کنید.

زمانی که خواستید یک پیش نمایش از اسلاید شو خود ببینید روی گزینه Preview بزنید. می‌توانید روی گزینه پخش نیز بزنید که که اسلایدشو به صورت تمام صفحه پخش شود.

برای ذخیره اسلاید شو بر روی گزینه Export که بالای صفحه سمت راست قرار دارد بزنید و مکان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

شما از طریق برنامه Photos نیز می‌توانید به اسلایدشوهای خود دسترسی داشته باشید. در پنل سمت چپ برنامه و زیر My Projects می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این گزینه زمانی که قصد اضافه کردن تصاویر، تغییر تم، موسیقی یا زمان بندی را داشته باشید کاربردی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.