رفع مشکلات اتصال به وای-فای آیفون و آیپد

با وجود بهبود وای-فای در هر نسل آیفون، برخی از کاربران با این شیوه اتصال مشکل دارند. این بدان معنا نیست که آیفون جدید شما معیوب است، دلایل زیادی برای اینکه آیفون شما مکررا از شبکه وای-فای قطع می‌شود و یا سرعت پایین وجود دارد. اگر آیفون ۱۱/پرو/مکس، آیفون ۱۲/مینی، آیفون ۱۲ پرو/مکس و سایر آیفون‌ها و آیپدها را دارید و با وای-فای به مشکل خوردید، راه حل‌های زیر مشکل WiFi شما را رفع می‌کنند.

برخی از کاربران آیفون از عدم اتصال به شبکه وای-فای خاص، سرعت کم Wi-Fi، اتصال به شبکه ۲.۴ گیگاهرتزی به جای ۵ گیگاهرتزی، دریافت پیغام رمز عبور اشتباه، قطع و وصلی مداوم و سرعت کم شکایت دارند. اگر شما نیز از این دسته هستید در ادامه با ما همراه باشید.

رفع مشکل‌های Wi-Fi آیفون

۱- خاموش و روشن (ریستارت) کردن مودم

قبل از اینکه به سراغ مشکلاتی که در آیفون iOS ممکن است وجود داشته باشد برویم، نگاهی به مودم یا روتر خود داشته باشید چون منبع مشکل می‌تواند آن باشد.

مودم را خاموش و بعد از گذشت ۲۰ ثانیه آن را روشن کنید و سپس برای اتصال آیفون یا آیپد خود تلاش نمایید.

۲- آپدیت کردن فریمور مودم یا روتر

مودم‌ها نیز آپدیت‌های نرم افزاری دریافت می‌کنند که با یک جستجو در گوگل می‌توانید فریمور مناسب مودم خودتان را همراه با آموزش نصب مشاهده کنید.

۳- فورس ریبوت

ریبوت یا هارد ریست آیفون

مانند تمامی مشکلات حوزه فناوری، ریبوت کردن می‌تواند راه حل شما باشد. برای فورس ریبوت در آیفون‌های بدون دکمه هوم مراحل مقابل را دنبال نمایید. دکمه زیاد کردن صدا را بزنید و رها کنید، دکمه کم کردن صدا را بزنید و رها کنید و سپس سریعا دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید.

۴- فراموش کردن اطلاعات شبکه وای-فای و اتصال مجدد

اگر تلاش می‌کنید به یک شبکه وای-فاص متصل شوید ولی به شما گفته می‌شود رمز عبور اشتباه است، در صورتی که رمز را تغییر نداده‌اید، از گزینه فراموش کردن اطلاعات استفاده کنید و مجددا به آن متصل شوید.

برای این کار از تنظیمات و قسمت وای-فای، (Settings > Wi-Fi) روی شبکه مورد نظر بزنید و از پنجره باز شده گزینه Forget This Network را انتخاب نمایید.

حالا به صفحه Settings > Wi-Fi برگردید و دوباره شبکه مورد نظرتان را انتخاب کنید و رمز عبور مربوطه را وارد نمایید.

۵- ریست کردن تنظیمات شبکه

بیشتر مشکلاتی که من در اتصال به وای-فای در آیفون تجربه کرده‌ام با ریست کردن تنظیمات شبکه رفع شده‌اند. ریست کردن این تنظیمات باعث پاک شدن کش، تنظیمات DHCP و سایر اطلاعات مربوطه می‌شود. البته این کار پسوردهای ذخیره شده وای-فای، تنظیمات مربوط به VPN و سایر موارد این حوزه را پاک می‌کند. برای این کار به Settings > General > Reset بروید و Reset Network Settings را انتخاب نمایید.

۶- غیرفعال کردن VPN یا فیلترشکن

اگر از طریق تنظیمات یا یک برنامه VPN را فعال کرده‌اید، اقدام به غیرفعال سازی آن کنید، شاید مشکل شبکه وای فای شما رفع شود. شما با مراجعه به تنظیمات (Settings) و قسمت VPN می‌توانید اطمینان حاصل کنید که VPN شما غیر فعال (Not Connected) است.

۷- غیرفعال کردن سرویس‌های شبکه وای فای

بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که با غیرفعال کردن خدمات شبکه وای-فای مشکل اتصال آن‌ها رفع شده است. برای غیرفعال کردن آن به مسیر Settings > Privacy > Location Services > System Services بروید. این گزینه برای مکان یابی شما بر اساس شبکه وای-فای است و مشکل خاصی برای شما ایجاد نمی‌کند.

۸- تغییر DNS سرور

ممکن است که کاهش و یا قطعی اینترنت مربوط به DNS سرویس دهنده اینترنت شما باشد. شما می‌توانید از DNSـهای دیگر استفاده کنید که آموزش تغییر آن و یافتن DNSـهای مختلف را در این لینک برای شما قرار داده‌ایم.

۹- Ask To Join Network

این روش ایده آل نیست اما اگر هیچ کدام از روش‌های بالا جواب ندادن ممکن است کار ساز باشد. برای فعال کردن گزینه تاییدیه گرفتن برای اتصال به شبکه مسیر Settings > Wi-Fi را دنبال کنید و Ask to Join Networks را انتخاب نمایید.

۱۰- Wi-Fi Assist

سیستم عامل iOS دارای قابلیتی به نام Wi-Fi Assist است که در صورت کندی یا بروز مشکل در اتصال وای-فای شما، اتصال سلولار یا همان اینترنت سیم کارت را فعال می‌کند. با این حال برخی از کاربران گزارش داده‌اند که غیر فعال بودن این گزینه به رفع مشکل آن‌ها کمک کرد است. برای خاموش کردن این فابلیت به تنظیمات و قسمت Cellular بروید. در پایین صفحه در صورت فعال بودن، گزینه Wi-Fi Assist را غیرفعال کنید.

۱۱- ریستور آیفون و برنگرداندن بکاپ

اگر هیچکدام از این راه حل‌ها مشکل شما را حل نکند ممکن است ریستور دستگاه در صورتی که بکاپ را بازیابی نکنید چاره ساز باشد. برای ریستور می‌توانید از آموزش ما در این لینک استفاده کنید.

با این روش‌ها باید مشکل شما حل شود، اگه مشکل حل نشد ۲ مسئله دیگر می‌ماند، مشکل سخت افزاری مودم وای-فای شما و مشکل سخت افزاری آیفون و آیپد شما!

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.