یک مادر و پسر بیش از هزار آیفون تقلبی به اپل قالب کردند!

کلاهبرداری در حوزه آیفون چیز جدیدی نیست. یک مادر و پسر چینی با سو استفاده از طرح AppleCare+ سر اپل را کلاه گذاشتند. این دو آیفون‌های تقلبی را از هنگ کنگ تهیه کردند و آن‌ها را با آیفون‌های جدید به عنوان بخشی از طرح AppleCare+ تعویض کردند.

این مادر و پسر قبل از دستگیر شدند در اپل استورها و فروشگاه‌های تایید شده از سوی اپل در سراسر سوئیس مشغول به کلاهبرداری بودند. این آیفون‌های تقلبی با ظاهر شبیه به آیفون واقعی و IMEI کپی بودند. آیفون‌های جعلی با IMEI آیفون‌های واقعی که تحت پوشش AppleCare+ بودند به اپل استور داده می‌شدند.

به عنوان یکی از قوانین، فروشگاه‌های اپل در صورتی که آب به آیفون آسیب رسانده باشد آن را باز نمی‌کنند. چون آب ممکن است باعث اتصال کوتاه و در نهایت آتش سوزی باتری شود. اپل استورها هم وقتی آیفون جعلی را دریافت کردند فقط IMEI آن را چک کردند و وقتی مشخص شد تحت پوشش AppleCare+ هستند آن‌ها را با آیفون جدید جایگزین کردند. کلاهبرداران فقط باید ۹۹ فرانک سوئیس معادل ۱۰۸ دلار آمریکا پرداخت می‌کردند.

پس از گرفتن آیفون واقعی، کلاهبرداران آن را به هنگ کنگ می‌فرستادند. آنچه در مورد این واقعه تکان دهنده است، مقیاس عملکرد آن‌ها است. طبق گزارشات مادر بیش از ۱۰۰ مورد کلاهبرداری داشته و این رقم برای پسر بیش از ۱۰۰۰ است!

پس از پیدا شدن دو آیفون تقلبی کل این عملیات روشن شد. هر آیفون که با موفقیت رد و بدل می‌شد به آن‌ها فقط ۱۰ فرانک سوئیس پرداخت میشد و طبق گزارش سایت SRF این مادر و پسر واسطه بودند و افراد دیگری نیز درگیر این ماجرا می‌باشند.

این مادر و پسر ادعا می‌کنند که چیزی در مورد جعلی بودن آیفون‌ها نمی‌دانستند. گفته می‌شود این دو متقاعد شدند که آیفون‌ها به سوئیس ارسال می‌شوند چون خدمات آن‌ها در هنگ کنگ در دسترس نمی‌باشد.

به نظر میرسد که این عملیات عالی انجام شده چون فریب کارمندان فروشگاه‌های اپل آسان نیست. آیفون‌های جعلی بسیار نزدیک به نمونه‌های واقعی هستند اما افرادی که آموزش دیده‌اند باید بتوانند آن را تشخیص دهند.

همچنین بخوانید:

از طريق SRF
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.