فعلا با آیفون ۱۴ پرو فیلمبرداری نکنید، آپدیت رفع مشکل دوربین در راه است

همانطور که به اطلاع شما رساندیم، برخی از کاربران آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس هنگام فیلمبرداری در اپلیکیشن‌های شخص ثالث مانند اینستاگرام، واتساپ و تیک تاک، با مشکل عجیبی مواجه می‌شوند. گوشی‌های آن‌ها صدای غیرعادی تولید می‌کنند و همچنین می‌لرزد! به نظر می‌رسد این مشکل مربوط به ویژگی تثبیت کننده تصویر اپتیکال یا همان OIS باشد. این ویژگی لرزش‌های بدن و دست کاربر را حین فیلمبرداری تا حد امکان خنثی می‌کند.

در دوربین ۴۸ مگاپیکسلی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس اپل از نسل دوم سنسور شیفت استفاده می‌کند و برای خنثی کردن لرزش، سنسور دوربین حرکت می‌کند. کاربران آیفون ۱۴ پرو/مکس امیدوار بودند که این مشکل نرم افزاری باشد. با این حال مارک گورمن از بلومبرگ توییتی را منتشر کرده و گفته اپل راه حل مشکل دوربین را یافته و هفته آینده آپدیت آن را منتشر خواهد کرد.

با وجود این مشکل، ویدیوی خروجی لرزان، تار و عملا غیرقابل تماشا بود. این آپدیت احتمالا iOS 16.0.2 نام خواهد داشت.

این دومین به روزرسانی بعد از عرضه سری آیفون ۱۴ است. پیش از این نیز مشکلاتی برای اتصال به شبکه وای-فای وجود داشت. از سوی دیگر باگ‌هایی در فیس تایم و آیمسیج بود که اپل این موارد را با iOS 16.0.1 برطرف نمود.

اگر شما نیز چنین مشکلی را با آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس خود دارید، بهتر است تا زمانی که اپل به روزرسانی مورد بحث را منتشر نکرده، از فیلمبرداری با آیفون جدیدتان خودداری نمایید. چون این لرزش‌های قابل توجه می‌توانند به صورت دائمی به سخت افزار آسیب بزنند و نیاز به تعمیر باشد.

در صورت عرضه آپدیت از سوی اپل و رفع این مشکل، حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

از طريق Unsplash
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.