مشکل عجیب آیفون ۱۴ پرو : لرزش تصویر و تولید صدا از ماژول دوربین !

برخی از کاربران آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس هنگام استفاده از دوربین عقب گوشی خود در برخی از برنامه‌ها با مشکل مواجه هستند. به طور مثال یکی از کاربران در Reddit گفته که «زمانی که اسنپ چت یا اینستاگرام را باز می‌کنم و می‌خواهم از دوربین پشت استفاده کنم، لرزش غیر قابل کنترلی را تجربه می‌کنم. با این حال هنگام استفاده از برنامه دوربین خود گوشی هیچ مشکلی نیست.»

البته فقط این یک کاربر با چنین مشکلی مواجه نشده است. کاربر دیگری در Reddit نوشته: «دیروز آیفون ۱۴ پرو جدیدم را برداشتم و با لرزش تصویر در اسنپ‌چت مواجه شدم. فرد دیگری این تجربه را داشته است؟ تنها راه حل فعلی این است که گوشی را ریسارت کنید، برنامه دوربین پیشفرض را باز نمایید و سپس به سراغ Snapchat بروید. حتی حذف و نصب اسنپ چت نیز مشکل را رفع نمی‌کند.»

ظاهرا این مشکل فقط در اپلیکیشن‌های شخص ثالث رخ می‌دهد و برنامه‌های خود اپل از جمله برنامه دوربین پیشفرض آیفون چنین مشکلی ندارند. در ویدیو بالا این مشکل به خوبی قابل مشاهده است.

از آنجایی که این مسئله فقط در اپلیکیشن‌های شخص ثالث رخ می‌دهد، به احتمال قریب به یقین نرم افزاری است. در این شرایط احتمالا اپل آپدیتی را ارائه می‌کند و شاید هم مشکل از سوی توسعه دهندگان اپلیکیشن باشد و تنظیمات لازم را برای مطابقت با دوربین‌های آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس انجام ندادند.

برخی از کاربران آیفون ۱۴ پرو می‌گویند که مشکل مربوط به OIS یا همان لرزشگیر اپتیکال تصویر است. این قابلیت سعی می‌کند که لرزش حاصل از حرکت کاربر را خنثی کند تا ویدیو خروجی کیفیتی بهتری داشته باشد. این کار با حرکت یک قطعه در دوربین انجام می‌شود تا لرزش حاصله از کاربر تا حد امکان دفع شود. احتمالا صدایی که در ویدیو نیز شنیده می‌شود به خاطر همین مسئله است! لازم به ذکر است پیش از این نیز مشکلاتی برای سری آیفون ۱۴ مشخص شده بود که همگی نرم افزاری بودند.

اما اگر به احتمال ضعیف این مشکل دوربین آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس سخت افزاری باشد، می‌تواند حواشی زیادی را برای پرچمدار جدید اپل به همراه داشته باشد. آیا شما آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس را خریداری کرده‌اید؟ اگر مشکل یا تجربه مشابهی داشتید آن را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.