سیستم بی‌سیم امنیتی اپل؛ اگر پول دستگاه را پرداخت نکنید بعد از خروج از فروشگاه غیر فعال می‌شود

اپل حق اختراعی را برای امنیت فروشگاه‌هایش ثبت کرده است. این پتنت یک سیستم امنیتی بی‌سیم است که چندین مرحله دارد. این سیستم بلافاصله بعد از اینکه یک دستگاه بدون پرداخت وجه از فروشگاه خارج شود، وارد عمل می‌شود. هنگامی که دزد سعی به سرقت می‌کند وی با یک پیام مواجه می‌شود.

سیستم یک هشدار به مسئول مربوطه ارسال می‌کند که دستگاه به خارج از محدوده تعریف شده رفته است. ممکن است این مسئول رئیس فروشگاه یا کارمندان باشند. این سیستم امنیتی همچنین پس از اینکه دستگاه خیلی دور شد آن را غیرفعال می‌کند و در واقع دستگاه بی فایده می‌شود.

این سیستم ورودی لمسی و دکمه‌های فیزیکی را غیر فعال می‌کند و هر زمانی که دستگاه ربوده شده به وای-فای بدون پسورد برسد پیام‌های مورد نظر را دریافت می‌کند. دزد عملا نمی‌تواند هیچ کاری برای جلوگیری از اتفاقات انجام دهد، حتی تا زمانی که شارژ دستگاه تمام شود امکان خاموش کردن آن را ندارد.

دزدی‌ها در فروشگاه‌های اپل در حال افزایش است و حتی یک فروشگاه در کالیفرنیا طی ۲۴ ساعت دوبار مورد سرقت قرار گرفت. جدای از زیان‌های مالی، این تهدیدی برای مشتریان و کارمندان اپل است. اپل برای راه اندازی فروشگاه‌ها با فضای باز تلاش می‌کند که برای دزدان عزیز بسیار جذاب است.

اگر این سیستم امنیتی پیاده سازی شود، قطعا انگیزه دزدها برای سرقت از فروشگاه‌های اپل کمتر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.