کمبود تراشه منجر به کاهش تولید سری آیفون ۱۳ شده است

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده، اپل به خاطر کمبود تراشه در حال کاهش تولید سری آیفون ۱۳ است. گزارش بلومبرگ ادعا می‌کند که اپل سفارشات سری آیفون ۱۳ را تا پایان سال جاری میلادی ده میلیون دستگاه کاهش داده است. البته تامین کنندگان اپل چنین ادعاهایی را رد کرده‌اند و می‌گویند هیچ کاهش سفارشی برای سری آیفون ۱۳ وجود ندارد.

کمبود تراشه مدتی است که در صنایع مختلف وجود دارد و ظاهرا حالا گریبان گیر اپل شده و منجر به کاهش تولید این کمپانی گردیده است. با انتشار این گزارش، سهام اپل کمی پایین آمد و برخی از تحلیلگران از این موضوع نگران شدند. این گزارش باعث شده که تردیدهایی در مورد موقعیت اپل و اینکه آیا می‌تواند پاسخگوی تقاضا باشد، مطرح گردیده است.

دیجی تایمز در گزارش خود گفته که تامین کنندگان چیزی در مورد کاهش سفارشات نگفته‌اند. اگر گزارش دیجی تایمز درست باشد، تولید سری آیفون ۱۳ طبق برنامه پیش می‌رود و اخبار کاهش تولید صحت ندارد. تامین کنندگان هیچ شکی در مورد توانایی اپل برای پاسخگویی تقاضای بازار سری آیفون ۱۳ ندارند و معتقدند که اپل بدون نقص محصولات مورد نیاز را ارائه می‌دهد.

همچنین بخوانید:

کمبود تراشه در صنعت خودرو سازی، کامپیوتر، گوشی‌های هوشمند و به طور کلی هر چه که به نیمه هادی‌ها مرتبط است، وجود دارد. چون تولید کنندگان نیمه هادی فعلی نمی‌توانند نیاز بازار را تامین نمایند. با شیوع ویروس کرونا کارخانه‌ها تعطیل شدند و ذخایر و تولید کاهش یافت. از سوی دیگر بسیاری از افراد دورکار گردیدند و نیاز به خرید محصولات جدید برای پیشبرد کار خود داشتند، که همگی منجر به کمبود تراشه گردیده است.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.