چهارمین نسخه آزمایشی iOS 15.1, iPadOS 15.1, tvOS 15.1 و watchOS 8.1

اپل به تازگی چهارمین نسخه آزمایشی iOS 15.1, iPadOS 15.1, tvOS 15.1 و watchOS 8.1 را برای توسعه دهندگان خود منتشر کرده است. این کمپانی همچنین دهمین نسخه آزمایشی macOS Monterey 12 را برای توسعه دهندگان عرضه نموده است.

مانند همیشه، نصب نسخه‌های آزمایشی را برای کاربران عادی توصیه نمی‌کنیم، چون ممکن است در عملکردهای ابتدایی دستگاه مشکل ایجاد شود. نسخه‌های آزمایشی برای یافتن و رفع مشکلات نسخه بعدی سیستم عامل‌های اپل، و همچنین سازگار کردن اپلیکیشن‌ها توسط توسعه دهندگان می‌باشند.

توسعه دهندگان با نصب پروفایل مربوطه می‌توانند این به روز رسانی را به صورت OTA دریافت نمایند. فایل فریمور چهارمین نسخه آزمایشی iOS 15.1 و iPadOS 15.1 نیز در پرتال توسعه دهندگان اپل در دسترس می‌باشد.

تا این لحظه تغییر مهمی در چهارمین نسخه آزمایشی iOS 15.1, iPadOS 15.1, tvOS 15.1 و watchOS 8.1 یافت نشده است. قطعا اگر قابلیت و تغییر مهمی پیدا شود، به اطلاع شما عزیزان می‌رسانیم.

به طور کلی در iOS 15.1 و iPadOS 15.1 اپل قابلیت SharePlay را اضافه کرد. با این ویژگی کاربران می‌تواننند هنگام تماس فیس تایم، صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارند، فیلم و سریال به صورت همزمان با دوستانشان مشاهده کنند، لیست پخش اپل موزیک را ارائه کنند و … .

iOS 15.1 همچنین از Lossless Audio و Dolby Atmos برای هوم پاد و هوم پاد مینی پشتیبانی می‌نماید. از سایر تغییرات این نسخه می‌توان به امکان اضافه کردن کارت واکسیناسیون در کشورهای پشتیبانی شده اشاره کرد.

در iOS 15.1 امکان غیرفعال کردن نوتیفیکیشن‌های کیبورد برای اپل تی‌وی و اپل واچ وجود دارد. فعال شدن خودکار حالت ماکرو دوربین آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس نیز امکان خاموش و روشن کردن دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.