شکایت از اپل به خاطر همجنس باز شدن!

وقتی شما یک کمپانی بزرگ همانند اپل هستید، برای موارد مختلفی مورد اتهام قرار می‌گیرید اما واقعا برخی از آن‌ها ظالمانه و بی‌ربط هستند. در روسیه چنین اتفاقی افتاده و فردی از اپل به خاطر اینکه همجنس باز شده شکایت کرده است!!!

این مرد روسی در شکایت خود گفته که یک اپلیکیشن آیفون او را همجنس باز کرده و از اپل مبلغ یک میلیون روبل معادل پانزده هزار دلار طلب کرده است. این مرد روسی از یک اپلیکیشن آیفون بیت کوین سفارش داده اما به وی گی کوین (یک رمز ارز به معنای سکه همجنسبازها) تحویل داده شده است.همراه این سفارش یک یادداشت نیز به اون نشان داده شده با مضمون تا زمانی که امتحان نکردید، قضاوت نکنید!

در حقیقت من فکر کردم چگونه بدون تلاش کردن در مورد چیزی می‌توان آن را قضاوت کنم؟ من تصمیم گرفتم که رابطه با همجنس خودم را نیز امتحان کنم.

حالا من یک دوست پسر دارم و نمی‌دانم چگونه این مسئله را به والدینم توضیح دهم…. زندگی من بدتر شده و دیگر هرگز عادی نمی‌شود.

اپل با دستکاری روانی مرا به سمت همجنسگرایی سوق داد. این تغییرات به من آسیب روحی و اخلاقی وارد کرده است. – گفته‌های این مرد روسی

ساپیزات گوسنیوا، وکیل این مرد روسی ادعا کرده که مشکل جدی است زیرا موکل وی متحمل رنج بسیاری شده و ترسیده است. وی همچنین گفته که اپل مسئولیت اپلیکیشن‌های خود را بر عهده دارد.

این پرونده ۲۹ شهوریور تشکیل شده و ۲۵ مهر جلسه رسیدگی به آن برگزار می‌شود. از آن جایی که معامله در یک برنامه شخص ثالث صورت گرفته اپل نمی‌تواند مسئول آن باشد و احتمالا دادگاه نیز دادخواست این فرد را رد می‌کند. بهتر است این مرد روسی یک کمپانی را برای تصمیمات زندگی خود مقصر نداند اما نکته مثبت این ماجرا رسیدگی به این دادخواست دور از ذهن است، در حالی که در کشورهای جهان سومی به حقوق اولیه انسان هم اهمیت داده نمی‌شود.

منبع ChannelNewsAsia
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.