اولین نسخه آزمایشی iOS 13.2 و iPadOS 13.2 با ویژگی دیپ فیوژن

iOS 13 و iPadOS 13 با سرعت زیادی به روزرسانی شده‌اند و اپل برنامه‌های دیگری برای این دو سیستم عامل دارد. اپل اولین نسخه آزمایشی iOS 13.2 و iPadOS 13.2 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است.

این نسخه‌ها همانند iOS 13.1 برای بهبود عملکرد و رفع باگ‌ها منتشر می‌شوند. اما یک ویژگی مهم برای آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس دارد. در iOS 13.2 ویژگی دیپ فیوژن _Deep Fusion_ به دوربین آیفون‌های یاد شده اضافه می‌شود، که با استفاده از آن خروجی تصاویر آیفون به طور چشمگیر بهبود می‌یابند.

اولین نسخه آزمایشی iOS 13.2 و iPadOS 13.2 برای توسعه دهندگان ثبت شده از طریق پرتال توسعه دهندگان اپل در دسترس است. این نسخه‌ها به صورت فایل فریمور و پرفایل آپدیت OTA در دسترس هستند.

قطعا در این نسخه‌ها اشکالات بسیاری رفع شده‌اند و عملکرد سیستم عامل نیز بهبود یافته است که تجربه بهتری را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

با این حال ویژگی اصلی iOS 13.2 دیپ فیوژن است. Deep Fusion یک قابلیت پیچیده است که چندین کار را به طور همزمان انجام می‌دهد تا خروجی تصویر ثبت شده، بهبود یابد. اگر بخواهیم بررسی سطحی از این قابلیت داشته باشیم به نتایج زیر می‌رسیم.

۱- زمانی که شما شاتر دوربین را می‌زنید، دوربین سه فریم عکس را قبلش گرفته است، زمانی که شاتر را می‌زنید سه عکس دیگر گرفته می‌شود و پس از آن هم عکس با نوردهی طولانی‌تر برای ثبت جزئیات گرفته می‌شود.

۲- سه عکس معمولی و سه عکس با نوردهی طولانی با هم ادغام می‌شوند و به گفته اپل synthetic long یا ترکیب طولانی را تشکیل می‌دهند.

۳- دیپ فیوژن تصویر با نوردهی کوتاه که بیشترین جزئیات را دارد را با ترکیب طولانی ادغام می‌کند.این دو تصویر به صورت جداگانه توسط HDR هوشمند نیز پردازش می‌شوند، به طوری که برای دیپ فیوژن بهتر باشند.

۴- تصاویر از چهار مرحله پردازش جزئیات عبور می‌کنند و پیکسل به پیکسل چک می‌شوند، بهترین جزئیات انتخاب می‌شوند و تصویر نهایی تولید می‌شود.

در iPadOS 13.2 تغییر خاصی یافت نشده است. اگر اطلاعات مهم جدیدی مشخص شد، قطعا به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.