آپدیت آیفون برای در امان ماندن از شکایت کوالکام

اپل به رویترز گفته است که یک آپدیت برای تمامی آیفون‌های چین عرضه می‌کند که مشکل نقض حق اختراع کوالکام را رفع می‌کند. طبق حکم دادگاه اپل باید فروش تمامی دستگاه‌های قدیمی تا آیفون X را متوقف کند.

اما اپل همچنان تمامی مدل‌های آیفون را در چین عرضه می‌کند اما ممکن است این روند زیاد ادامه نداشته باشد، مگر اینکه اپل ادعای حق اختراع را حل کند یا ویژگی‌هایی مربوط به حق اختراع کوالکام می‌باشد را حذف نماید.

اپل می‌خواهد با عرضه آپدیت نرم افزاری برای کاربران آیفون در چین، دو عملکرد جزئی مربوط به پتنت کوالکام را حذف نماید.

از آن جایی که این حکم فقط آیفون‌‎های دارای قبل از iOS 12 را شامل می‌شود، آیفون XS، آیفون XS Max و آیفون XR نیازی به به روزرسانی ندارند. مشکل اینجاست که کوالکام از دادگاه چین خواسته است که فروش آیفون‌های جدید را نیز متوقف کند.

اختراعاتی که کوالکام ادعا کرده اپل نقض کرده است مربوط به تغییر سایز تصاویر و مدیریت اپلیکیشن‌ها می‎باشد. طبق گفته اپل این مورد فقط به سیستم عامل iOS 11 محدود می‌شود، و تمامی دستگاه‌هایی که دادگاه چین فروش آن‌ها را متوقف کرده است به روزرسانی iOS 12 را دریافت کرده‌اند، و دیگر مشکلی نیست.

کمپانی کوالکا‌م نیز در یک بیانیه اعلام کرده است اپل دستورات و حکم دادگاه را نادیده گرفته و آن را نقض می‌کند. آن‌ها از نظر قانونی موظف هستند که فروش محصولات را متوقف کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.