اپل در مقابله با کرونا ؛ اهدای میلیون‌ها ماسک N95 و آپدیت سیری برای تشخیص کرونا

همانطور که مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اعلام کرد، اپل دو میلیون ماسک به بیمارستان‌های آمریکا اهدا می‌کند. تیم کوک، مدیر عامل اپل بعدا این موضوع را در توییتر اعلام کرد و گفت این کمپانی میلیون‌ها ماسک را برای متخصصان بهداشت در آمریکا و اروپا که در حال مبارزه با بیماری کرونا هستند، اهدا خواهد کرد.

این یک حرکت تحسین برانگیز و مهم از سوی اپل است، چون با توجه به شرایط فعلی آمریکا، موجودی وسایل مهم پزشکی در این کشور شرایط مناسبی ندارد و نیاز به کمک‌های این چنینی برای مقابله با کرونا دارد. این کمپانی پیش‌تر اعلام کرده بود که برای مبارزه با کرونا ۱۵ میلیون دلار کمک کرده است.

جدای از اهدای ماسک، اپل همچنین سیری را با اطلاعات خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده آمریکا  و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها برای سوالات مربوط به کوید-۱۹ به روز کرده است. اگر یک فرد از دستیار مجازی اپل سوال کند که آیا به کرونا مبتلا شده، سیری از وی می‌خواهد که به برخی سوالات با Yes _بله_ و No _نه_ جواب دهد تا به فرد در تشخیص وضعیت خود کمک کند. اگر شرایط یک کاربر خطرناک باشد، سیری به وی توصیه می‌کند که با ۹۱۱ تماس بگیرد. در غیر این صورت، به کاربر می‌گوید که در خاله قرنطینه بماند.

اپل همچنین اطلاعیه خدمات عمومی کوید-۱۹، که از سوی کاخ سفید منتشر شده، را در صفحه اصلی اپ استور به اشتراک گذاشته است.

اپل در حال حاضر اقدامات قابل توجهی را برای مقابله با کرونا انجام داده و در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا است.

همچنین بخوانید:

از طريق CNBC
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.