اپل روی یک مانیتور جدید ۷k کار می‌کند

تا کنون اخبار قابل اعتنایی در مورد جانشین صفحه نمایش حرفه‌ای Pro Display XDR اپل منتشر نشده بود. اکنون گزارشی منتشر شده که ادعا می‌کند سازنده آیفون در حال توسعه یک نمایشگر جدید ۷k استدیویی است که از وضوح بالاتری نسبت به مانیتور Pro Display XDR برخوردار می‌باشد.

به گفته منبع ناشناس، مانیتور مستقل اپل با رزولوشن ۷k همراه است، که بالاتر از وضوح ۶k مانیتور Pro Display XDR این کمپانی می‌باشد. رزولوشن بالاتر می‌تواند باعث تراکم پیکسلی بیشتری نیز شود و مانیتور استدیویی اپل با تراکم ۲۴۵ ppi همراه گردد. مانیتور فعلی اپل با نام Pro Display XDR دارای ۲۱۸ ppi تراکم پیکسلی می‌باشد. در این گزارش اشاره شده که اپل می‌تواند مانیتور جدید را بدون تغییر تراکم پیکسلی، اما با پنل بزرگتر ۳۶ اینچی عرضه نماید.

مشخص نیست که اپل مانیتور استدیویی خود را به عنوان یک سری محصول جدید رونمایی می‌کند و یا به عنوان جانشین Pro Display XDR معرفی خواهد شد. ما در جولای سال ۲۰۲۱ گزارش‌های مبنی بر کار اپل روی یک صفحه نمایش مستقل با تراشه A13 بایونیک با کد J327 شنیدیم. گورمن حدس می‌زد که این نمایشگر برای مصرف کنندگان معمولی با قیمتی در حدود نصف Pro Display XDR معرفی و عرضه می‌شود.

در گزارش جدید اشاره‌ای به جدول زمانی برای عرضه مانیتور استدیویی اپل نشده اما شاید در رویداد Peek performance که به زودی برگزار می‌شود، شاهد این محصول باشیم. Peek performance در ۱۷ اسفند ماه برگزار می‌شود و انتظار می‌رود مک بوک جدید با تراشه M2، آیفون SE 3 و آیپد ایر ۵ رونمایی گردند.

آیا فکر می‌کنید مانیتور جدید اپل جایگزینی برای Pro Display XDR است یا کاربران معمولی را هدف قرار می‌دهد؟

از طريق 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.