صفحه نمایش اولد آیفون ۱۴ پرو توسط الجی دیسپلی و سامسونگ تولید می‌شود

به گفته وب سایت کره‌ای The Elec، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس ۲۰۲۲ با صفحه نمایش اولد LTPO که یک حفره برای دوربین دارد، همراه هستند. سامسونگ و الجی دیسپلی این پنل‌ها را برای اپل تولید می‌کنند.

تامین کننده اصلی اپل، سامسونگ، تمام پنل‌های مورد نیاز اولد را برای آیفون ۱۴ پرو ۶.۱ اینچی ارائه می‌کند، در همین حال، تقاضای اپل بابت صفحه نمایش ۶.۷ اینچی برای آیفون ۱۴ پرو، توسط سامسونگ و الجی دیسپلی، مشترکا برآورده می‌گردد.

سامسونگ در حال حاضر نمایشگر اولد LTPO را برای آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس تامین می‌کند. اگرچه الجی دیسپلی در توسعه این پنل نقش داشته، اما نتوانست سفارشی از اپل دریافت کند. انجام سفارشات برای صحفه نمایش آیفون ۱۴ پرو مکس برای الجی دیسپلی یک گام مهم است و با کمک آن می‌تواند جایگاه خود را به عنوان تامین کننده اپل در بلند مدت، تثبیت نماید. برای اپل، مشارکت الجی کمک می‌کند تا اتکای خود به سامسونگ برای قطعات حیاتی را کاهش دهد.

همچنین بخوانید:

از چندین ماه پیش و قبل از معرفی سری ۱۳، شایعات بر حذف بریدگی صفحه نمایش یا همان ناچ در مدل‌های آیفون ۱۴ تاکید داشتند. مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل، پیش بینی کرد که اپل به جای ناچ از یک حفره برای دوربین استفاده می‌کند، درست مانند آنچه که در چندین گوشی اندرویدی دیده‌ایم. او معتقد است که حداقل آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس بریدگی صفحه نمایش یا همان ناچ را نخواهند داشت و سال‌های بعد باید منتظر حذف آن از مدل‌های غیر پرو باشیم.

شایعات اخیر نیز به همین مسئله اشاره دارند و می‌گویند فقط مدل‌های پرو شامل حذف بریدگی صفحه نمایش می‌شوند. علاوه بر این، گزارشات حاکی از آن است که اپل روی مدل مینی خط قرمز می‌کشد و ما شاهد آیفون ۱۴ مینی نخواهیم بود.

اگر این شایعات صحت داشته باشند، اپل باید راه حلی برای تعبیه اجزای فیس آیدی پیدا کرده باشد؛ چون آیفون مانند گوشی‌های اندرویدی فقط از یک دوربین برای تشخیص چهره استفاده نمی‌کند و نیاز به حضور قطعات دیگر نیز در جلوی دستگاه می‌باشد.

از طريق The Elec
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.