آیتونز به آخر راه رسید؛ اپل تمام محتوای صفحه آیتونز را در اینستاگرام و فیسبوک حذف کرد

اپل شروع به کشتن آیتونز کرده است و ظاهرا باید آیتونز را در پایان راه خود بدانیم. همانطور که قبلا نیز در گزارشات داشتیم اپل با انتشار نسل بعدی macOS، برنامه‌های موزیک، پادکست و تلوزیون را به این سیستم عامل اضافه می‌کند که بسیاری از قابلیت‌های آیتونز را در اپلیکیشن‌های جداگانه ارائه می‌دهند. در حالی که فردا شب WWDC 2019 آغاز می‌شود اپل بدون سر و صدا در حال از بین بردن برند آیتونز در اینترنت است.

اپل تمامی محتوای صفحه آیتونز در فیسبوک و اینستاگرام را حذف کرده است. اگر به این دو صفحه سر بزنید هیچ پستی را مشاهده نخواهید کرد و اپل در توضیحات این دو صفحه کاربران را به صفحه اپل تی‌وی در همان شبکه اجتماعی ارجاع داده است.

اپل همچنین شروع به ریدایرکت کردن تمامی لینک‌های itunes.apple.com به music.apple.com کرده است که تمامی آن‌ها تایید می‌کنند اپل پایان آیتونز را در کنفرانس فردا شب اعلام خواهد کرد. تا ماه گذشته اپل حتی itunes را در تمامی لینک‌های اپ استور داشت اما حالا با توجه به محتوای آن تغییر کرده است. به طور مثل لینک اپلیکیشن‌های iOS به apps.apple.com و لینک موزیک‌ها به music.apple.com تغییر کرده است.

آیتونز در حدود دو دهه فروشگاه دیجیتال اپل بوده است. با این حال با توجه به عملکردش انتقاداتی هر چند کم به آن میشد. همچنین انتظار می‌رود که آیتونز قسمتی از نسل بعدی macOS باشد و در کنار برنامه‌های جداگانه که عملکرد مشابهی دارند، ارائه شود و شاید به جای اینکه به یکباره برنامه کنار گذاشته شود، اپل مرحله به مرحله آن را از کار بیاندازد. باید منتظر بمانیم تا فردا شب کوپرتیونیی‌ها تصمیم خود را اعلام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.