احتمال دارد برخی آیفون‌های ۵G تا سال ۲۰۲۱ عرضه نشوند

یک یادداشت جدید از سوی گروه Susquehanna منتشر شده که ادعا می‌کند اپل آیفون ۵G را در سپتامبر عرضه می‌کند اما برخی مدل‌ها تا دسامبر ۲۰۲۰ یا ژانویه ۲۰۲۱ عرضه نخواهند شد.

این گزارش ادعا می‌کند که اپل همزمان مدل‌های مختلف را معرفی می‌کند اما مدل با پشتیبانی از mmWave تا دسامبر ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه نخواهد شد. این تاخیر ناشی از توسعه آنتن است که اپل روی ماژول اختصاصی خود کار می‌کند و آن را از فروشندگان شخص ثالث تهیه نخوهد کرد.

در حال حاضر دو استاندارد ۵G اصلی وجود دارد: sub-6GHz و mmWave. تقریبا تمامی اپراتورهای بزرگ دنیا ۵G را بر اساس باند sub-6GHz توسعه می‌دهند به غیر از چند اپراتور در ایالات متحده آمریکا. Verizon, AT&T و T-Mobile شبکه ۵G را روی فرکانس mmWave ارائه می‌دهند. در حالی که ارائه ۵G روی فرکانس sub-6GHz آسان‌تر است اما فرکانس mmWave سرعت بیشتری را به همراه دارد. با این حال دارای محدودیت‌های زیادی است زیرا نمی‌تواند به راحتی به دیوارها و حتی یا درختان نفوذ کند.

انتظار می‌رود آیفون‌های sub-6GHz که ابتدا به بازار عرضه می‌شوند در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۲ میلیون دستگاه فروش داشته باشند و نسخه mmWave فروشی معادل ۸ میلیون خواهد داشت.

همچنین بخوانید:

منبع StreetInsider
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.