ایرپاور به طور رسمی به پایان راه خود رسید

در حالی که بسیاری منتظر عرضه شارژر بی‌سیم ایرپاور هستند، اپل بیانیه‌ای بر خلاف این انتظار منتشر کرد. اپل رسما اعلام کرد که پروژه را لغو کرده است. در این بیانیه دان ریچوو، معاون ارشد مهندسی سخت افزار اپل، عذرخواهی کرده و گفته که ایرپاور نتوانسته به استانداردهای بالای اپل برسد.

در مراسم معرفی آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس که در شهریور ۹۶ برگزار شد، اپل ایرپاور را معرفی کرد. شارژر بی‌سیمی که به طور همزمان می‌توانست آیفون، اپل واچ و ایرپاد را شارژ کند. در این مدت زمان اخبار متعددی از این محصول منتشر گردید و حتی گفته شد که تولید انبوه این دستگاه آغاز شده است. اخیرا نیز تصویری از شارژر بی‌سیمی که در حال شارژ آیفون XS و ایرپاد است در سورس کدهای وب سایت استرالیا اپل یافت شد. سه روز پیش نیز تصویری از جعبه AirPods در خرده فروشی‌های اپل منتشر شد که در پشت آن عکس شارژ ایرپاد با ایرپاور درج شده بود.

پس از تلاش‌های زیاد ما نتیجه گرفتید که ایرپاور به استانداردهای بالای ما دست نخواهد یافت و پروژه را لغو کردیم. از کسانی که منتظر عرضه این محصول بودند عذرخواهی می‌کنیم. ما همچنین بر این باور هستیم که آینده متعلق به فناوری بی‌سیم است و ما متعهد به افزایش تجربیاتمان در این زمینه هستیم. دن ریچو، معاون ارشد مهندسی سخت افزار اپل

بر اساس گفته‌های یک تحلیلگر، لغو پروژه ایرپاور به شهرت اپل آسیب میزند، به خصوص که این محصول توسط مدیر عامل اپل، تیم کوک، نیز تبلیغ شد. او می‌گوید که این شوک شاید به اندازه‌ای که انتظار می‌رود به سهام اپل آسیب نزند اما یه ضربه به برند اپل می‌باشد.

اپل گفته که کوئل‌های داخل پد برای آن‌ها مشکل ساز شده است. با طراحی بلند پروازانه اپل، ایرپاور سه دستگاه مختلف را به طور همان و بی‌سیم شارژ می‌کند و این نزدیکی کوئل‌ها به یکدیگر مشکل ساز شد. این باعث می‌شد که پد و دستگاه‌ها بیش از اندازه گرم شوند.

با وجود اینکه اپل تا کنون پد شارژ بی‌سیم را برای محصولات خود عرضه نکرده است، اما کاربران می‌توانند این محصول را از تولید کنندگان شخص ثالث خریداری کنند.

در گذشته نیز شاهد معرفی محصول توسط اپل و تاخیر در عرضه بوده‌ایم. حتی پس از عرضه محصولات نیز مشکلات نسبتا حاد (آنتن آیفون ۴) وجود داشته‌اند اما اپل راه حل آن را یافت و در تولیدات بعدی مشکل را رفع کرد. اما اینکه ایرپاور در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و بعد از گذشت دو سال خبر از کنسل شدن تولید آن منتشر می‌شود، کمی عجیب است.

البته با توجه به اینکه آیفون، اپل واچ و همچنین AirPods جدید به صورت بی‌سیم شارژ می‌شوند، مطمئنا اپل بیکار نخواهند ماند و مدت زمان زیادی را در اختیار تولید کنندگان شخص ثالث برای فروش شارژرهای بیسیمشان نخواهد گذاشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.