جایگزین ایرپاور در حال توسعه است؛ سرمایه گذاری اپل روی شارژر بی‌سیم با برد بالا

در سال ۲۰۱۷ و در کنار آیفون X، یک محصول دیگر به نام ایرپاور معرفی شد. این محصول بعد از تاخیر طولانی با اعلام رسمی اپل کنار گذاشته شد و هیچگاه به دست کاربران نرسید. ایرپاور با مشکلات مختلفی از جمله تولید گرمای زیاد همراه بود و اپل تصمیم گرفت لغو پروژه را به طور عمومی اعلام کند. با این حال طبق گزارش جدیدی، اپل کار بر روی شارژرهای بی‌سیم را متوقف نکرده است.

به گزارش بلومبرگ، اپل روی یک پد شارژ بی‌سیم کار می‌کند  که به طور همزمان اپل واچ، ایرپاد و آیفون را شارژ می‌نماید. در گزارش بلومبرگ هیچ جزئیاتی در مورد زمان عرضه عمومی و روند تولید آن ارائه نشده است.

جدای از پد شارژ، اپل روی فناوری‌های جایگزین شارژ بی‌سیم القایی کار می‌کند که با فاصله نیز بتواند دستگاه را شارژ کند. با این حال اپل سال‌ها با عرضه چنین شارژری فاصله دارد.

بعد از معرفی ایرپاور ما شاهد شارژرهای بی‌سیم با پشتیبانی از چند دستگاه بودیم که وعده شارژ همزمان اپل واچ، آیفون و ایرپاد را می‌دهند. البته هر کدام از این شارژرها محدودیت‌های خاصی دارند و نسبتا هم گران می‌باشند.

این اولین باری نیست که ما اخباری از توسعه ایرپاور یا جایگزین آن می‌شنویم. سال گذشته نیز گزارشی مبنی بر کار اپل روی طراحی کویل‌ها برای کنترل گرما در ایرپاور منتشر شد. در گزارش دیگری گفته شد که اپل از تراشه A11 برای مدیریت گرما استفاده خواهد کرد. در حال حاضر مشخص نیست که این ایرپاور در دست توسعه چه زمانی رونمایی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.