اپل هنوز روی شارژر بی‌سیم شبیه به ایرپاور کار می‌کند

با وجود اینکه ایرپاور بعد از معرفی هرگز عرضه نشد، اپل دست از تلاش برای ارائه شارژر بی‌سیم برای چند دستگاه به صورت همزمان برنداشته است. طبق گزارش جدید بلومبرگ، اپل همچنان روی فناوری‌های شارژ بی‌سیم با برد کوتاه و بلند کار می‌کند.

اپل در حال حاضر MagSafe Duo را می‌فروشد که می‌تواند آیفون و اپل واچ را به صورت همزمان شارژ کند اما این فقط دو شارژر بی‌سیم مجزا است که به هم متصل شده‌اند. شارژر بی‌سیم ایرپاور خدا بیامرز، می‌توانست تا سه دستگاه را به صورت همزمان بدون اینکه نیاز باشد هر دستگاه در مکان خاصی قرار گیرد، شارژ کند.

همچنین بخوانید:

علاوه بر این، اپل روی سایر فناوری‌های شارژ بی‌سیم نیز کار می‌کند که در برد کوتاه و بلند امکان شارژ بی‌سیم را دارند. در حال حاضر چنین فناوری برای عرضه عمومی وجود ندارد و اگر اپل بتواند چنین کاری کند، راه برای تولید یک شارژر بی‌سیم واقعی هموار می‌گردد. البته برخی از کمپانی‌ها فناوری شارژ بی‌سیم با فاصله را نمایش داده‌اند اما هنوز در مرحله توسعه قرار دارند.

مارک گورمن از بلومبرگ همچنین معتقد است که اپل روی قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس دستگاه‌های خود کار می‌کند. به عقیده وی آیپدهای آینده می‌توانند آیفون را شارژ کنند و آیفون نیز قابلیت شارژ بی‌سیم ایرپاد را خواهد داشت. ویژگی شارژ معکوس در حال حاضر در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی وجود دارد اما با وجود شایعات متعدد در چند سال گذشته، اپل آن را به آیفون و آیپد اضافه نکرده است.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.