اپل در سال ۲۰۱۸

آیا سال ۲۰۱۸ برای کاربران اپل هیجان انگیز بود؟ شاید! شاید همانند سال ۲۰۱۷ ما یک طراحی انقلابی مثل آیفون X را شاهد نبودیم، اما آیفون XR با رنگ‌های متنوعی روانه بازار شدند. همچنین با وجود پیشرفت دستگاه‌ها، اپل تغییر قیمت آنچنانی را اعمال نکرد.

ما شاهد معرفی مک و مک مینی جدید بودیم، و همچنین مک بوک ایر بازطراحی شده روانه بازار شد. در سال ۲۰۱۸ ما همچنین در نهایت اولین اسپیکر هوشمند اپل را با نام HomePod شاهد بودیم. ششمین نسل آیپد نیز که واقعا یک تبلت عالی است، با پشتیبانی از اپل پنسل معرفی شد. مک بوک پرو نیز در سال ۲۰۱۸ ارتقا یافت و اپل آپدیت‌های نرم افزاری را برای تمامی دستگاه‌های خود عرضه کرد.

یکی از هیجان انگیزترین محصولات ۲۰۱۸ این کمپانی، اپل واچ سری ۴ بود که علاوه بر نرم افزار الکتروکاردیوگرام، از طراحی جدیدی نیز بهره می‌برد. با کم کردن حاشیه‌های صفحه نمایش، سایز صفحه نمایش بزرگ شد و اطلاعات بیشتری را نمایش می‌دهد. اپل در حال حاضر در بازار ساعت‌های هوشمند پیشتاز است و این نشان می‌دهد که راه و فرمول اپل واچ سری ۴ درست بوده است.

ما همچنین شاهد آیپد پرو بازطراحی شده با پشتیبانی از فیس آیدی، کاهش حاشیه‌های صفحه نمایش و حذف دکمه هوم و همچنین پشتیبانی از نسل جدیدی از اپل پنسل بودیم. این دستگاه قدرتمندترین آیپدی است که کمپانی اپل تولید کرده است.

می‌توان گفت تقریبا شاهد محصولات خوبی از اپل در سال ۲۰۱۸ بوده‌ایم.

قصد اینکه در این مطلب به تمامی مشکلاتی که اپل در سال ۲۰۱۸ داشت اشاره کنم را ندارم اما اجازه دهید نگاهی کوتاه به بدترین آن‌ها داشته باشیم. در حقیقت در سال ۲۰۱۸ اپل هیچ مشکل بزرگی نداشت. اما باز هم مواردی بود و می‌توان بدترین آن را به آیپد پرو نسبت داد. دستگاه گران قیمت اپل که در برخی موارد حتی زمانی که از جعبه درمیامد کمی خمیدگی داشت، و پاسخی که اپل به این مشکل داد بدترین جوابی بود که از اپل می‌‎توان انتظار داشت.

با این پاسخ اپل یاد واکنش استیو جابز به مشکل آنتن دهی آیفون ۴ افتادم. در سال ۲۰۱۰ زمانی که آیفون ۴ عرضه شد، بسیاری از کاربران مشکل آنتن دهی داشتند، مشخص شد این مشکل زمانی پیش میاید که آیفون را در دست چپ بگیرید. استیو جابز در واکنش به این مشکل گفت که آیفون را در دست چپ خود نگیرید!

اپل نیز در سال ۲۰۱۸ در واکنش به مشکل خم شدگی آیپد پرو گفت طبیعی است و در اثر یکی از مراحل تولید به وجود می‌آید. البته به طور کلی آیپد پرو ۲۰۱۹  نسبتا راحت‌تر خم می‌شود.

نگاهی به تصویر زیر که از یک ویدیو تبلیغاتی اپل گرفته شده داشته باشید.

بدون خم شدگی! آیا می‌توان تصور کرد که اپل تبلیغات خود را با یک آیپد خم شده که می‌گوید طبیعی است منتشر کند؟! مدیر بازاریابی سابق اپل نیز آیپد پرو خود را به کمپانی برگرداند.

با وجود برخی نقاط منفی از نظر من اپل سال خوبی را پشت سر گذاشت. نظر شما در این باره چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.