اپل به دنبال ساخت آیفون‌های انعطاف پذیر است

مدت‌هاست که گفته می‌شود سامسونگ به دنبال ساخت تلفن هوشمند انعطاف پذیر است و ما شاید خیلی زود با این گوشی هوشمند مواجه شویم و حتی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ از آن رونمایی شود. از نمونه اولیه آن نیز در کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ رونمایی شد.

در حال حاضر اکثر متخصصان و طرفداران حوزه تکنولوژی، در مورد چگونگی تا شدن یک گوشی هوشمند سوال دارند. مشخص نیست این یک ویژگی مفید برای همه است و یا فقط یک امکان سرگرم کننده و تبلیغاتی خواهد بود. آیا تلفن‌های قابل انعطاف آینده‌ای دارند؟

سامسونگ تنها کمپانی نیست که سعی در پاسخ به این پرسش‌ها دارد، شایعاتی مبنی بر اینکه هواوی هم به دنبال ساخت گوشی‌های هوشمند انعطاف پذیر می‌باشد، منتشر شده است. اما اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده مشخص کرده اپل نیز به دنبال این مسئله است.

اهالی کوپرتینو ۹ ماه پیش یک حق اختراع را ثبت کرده‌اند که به تازگی منتشر شده است. در این پتنت مشخص است که اپل حداقل به تلفن‌های هوشمند انعطاف پذیر فکر می‌کند.

در این حق اختراع استفاده از پنل‌های اولد تشریح شده است، پنلی که اپل از آیفون X به استفاده از آن روی آورد. به منظور ساخت یک صفحه نمایش انعطاف پذیر، اپل یک پوشش از ترکیب پلیمر با پوسته‌های رنگی طراحی کرده است. زمانی که این پوشش به پنل اولد (از طریق اسپره، غوطه ور کردن یا حتی چاپ) اعمال می‌شود، پوشش یک سطح محافظ است که می‌تواند بدون آسیب به دو سمت تا شود.

نکته جالب حق اختراع اپل انعطاف پذیر بودن دستگاه در دو سمت است. تلفن انعطاف پذیر سامسونگ فقط به سمت داخل تا می‌شود. طبق گزارشات سامسونگ نمی‌تواند صفحه نمایشی را تولید کند که تا شدن به سمت بیرون را تحمل کند، اما به نظر می‌رسد که اپل به دنبال این کار است.

البته باید در نظر داشت این فقط یک حق اختراع است. هیچ تضمینی برای تولید آن وجود ندارد و ممکن است همانند بسیاری از طرح‌ها فقط ثبت شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.