مهندس ارشد پروژه ۵G اپل، این شرکت را ترک کرد

طبق شایعات متعدد، اپل قصد عرضه اولین آیفون ۵G را در سال ۲۰۲۰ دارد. با وجود اینکه اپل هنوز بر روی این تکنولوژی کار می‌کند، ضربه بزرگی به این کمپانی وارد شده است.

طبق گزارشی که از سوی The Information منتشر شده است، مدیر اجرایی اپل که مسئول کار با تامین کنندگان سخت افزار مودم بود، این کمپانی را ترک کرده است. Rubén Caballero از سال ۲۰۰۵ به اپل پیوسته است و از آن زمان برای این کمپانی کار می‌کرد. نام وی در سال‌های گذشته در بیش از صد اختراع اپل که همگی به تکنولوژی‌های بی‌سیم مربوط می‌شدند، دیده می‌شود.

طبق گفته منابع نامشخص، Caballero مسئول رسیدن اپل به تکنولوژی ۵G بود. در حال حاضر ایمیل او که مرتبط به کمپانی اپل بود دیگر فعال نیست و نام وی نیز در لیست مدیران داخلی این شرکت دیده نمی‌شود. این نشانه‌هایی است که او با بیش از ۱۰ سال سابقه کار، اپل را ترک کرده است.

مشخص نیست که وی چرا از اپل جدا شده است، با این حال به نظر نمی‌رسد کمبودی در این بخش اپل  وجود داشته باشد؛ چون اخیرا اپل در این حوزه مهندسان جدیدی را جذب کرده است.

در حال حاضر انتظار می‌رود که اپل با کوالکام و سامسونگ نیاز تراشه مودم ۵G خود را برطرف کنید. همانطور که در بالا نیز اشاره شد کوپرتینویی‌ها در سال ۲۰۲۰ اولین آیفون ۵G را معرفی و روانه بازار می‌کنند.

مشخص نیست که این اتفاق چگونه رخ داده است. اگر اپل وی را اخراج کرده که شرایط متفاوت است اما اگر تصمیم شخصی Caballero بوده قطعا ضربه بزرگی به اپل که در راه توسعه اولین مودم ۵G و اولین آیفون ۵G می‌باشد، وارده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.