صفحه نمایش اولد ۱۲۰ هرتزی ProMotion برای آیفون ۲۰۲۰

اپل همیشه برای پنل‌های اولد و LCD با کیفیتی که روی دستگاه‌هایش استفاده می‎کند، زبان زد است. در دو سال گذشته صفحه نمایش آیفون X و آیفون XS جز بهترین‌های صنعت گوشی‌های هوشمند بوده‌اند. به نظر می‌رسد اپل برای بهبود صفحه نمایش و رابط کاربری، قصد دارد در آیفون ۲۰۲۰ از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی استفاده نماید.

اپل در حال حاضر آیپد پرو را با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion عرضه می‌کند. نرخ تازه سازی بالاتر تصویر باعث می‌شود که هنگام کار با سیستم عام روانی تصاویر را بیشتر حس کنید. سوییچ به یک پنل ۱۲۰ هرتزی برای آیفون ۲۰۲۰ یک گام در جهت درست و کمک به تجربه کاربری بهتر است.

اما استفاده از این پنل نگرانی‌هایی را نیز به وجود می‌آورد و نوسازی بیشتر تصویر باعث کاهش عمر باتری خواهد شد. بنابراین اپل ممکن است سیستمی شبیه به آیپد پرو را در آیفون نیز پیاده کند و دستگاه به صورت زنده سرعت صفحه نمایش را برای کاهش مصرف انرژی تغییر دهد. کاهش نرخ تازه سازی تصویر، تاخیر لمسی را نیز کاهش می‌دهد که به طور کلی در تجربه استفاده از رابط کاربری تاثیر گذار می‌باشد.

منبع این خبر، برای انتشار اطلاعات درباره سامسونگ مشهور است و نمی‌توان این خبر را زیاد قابل اطمینان دانست. این اولین بار است که ما در مورد صفحه نمایش‌های اولد ۱۲۰ هرتزی برای آیفون ۲۰۲۰ می‌شنویم. در شایعات متعددی سه اندازه صفحه نمایش، قابلیت اتصال به ۵G و موارد دیگر را داشته‌ایم.

از سوی دیگر اتصال به شبکه ۵G فشار اضافی به باتری وارد می‌کند و من به استفاده از صفحه نمایش اولد ۱۲۰ هرتزی در آیفون ۲۰۲۰ خوشبین نیستم و شاید سال‌های بعد شاهد چنین تغییری باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.