دانشجویی که سر اپل ۹۰۰ هزار دلار کلاه گذاشت!

اوایل سال جاری میلادی دو دانشجو در اورگان دستگیر و به کلاهبرداری از اپل متهم شدند. اکنون یکی از آن‌ها مجرم شناخته شده و با حکم ۱۰ سال حبس مواجه گردیده است. این دو دانشجو طبق شکایتی که از آن‌ها شده آیفون‌های تقلبی را به اپل ارسال می‌کردند و یک آیفون جایگزین از این کمپانی دریافت می‌کردند.

طبق گفته دادسرای اورگن، کوان جیانگ که به ده سال حبس محکوم شده، بسته‌هایی از چین دریافت می‌کرده که حاوی آیفون‌های تقلبی بوده‌اند. بین ژانویه ۲۰۱۶ تا فوریه ۲۰۱۸ کوان جیانگ در فواصل زمانی منظم این بسته‌ها را دریافت می‌کرده که هر کدام می‌توانستند تا ۳۰ آیفون را در خود جای دهند.

پس از دریافت بسته، جیانگ با نام جعلی این دستگاه‌ها را برای تعویض شامل گارانتی به اپل ارسال می‌کرده است. او هم به شیوه آنلاین و هم با مراجعه به سه اپل استور واقع در ایالت اورگن این کار را انجام می‌داده است. با توجه به اتهامات، وی بیش از ۲۰۰۰ آیفون تقلبی را وارد کرده و به جای آن‌ها ۱۵۰۰ آیفون جدید دریافت کرده است!

او با فروش دستگاه‌ها در بازار چین به طور میانگین برای هرکدام ۶۰۰ دلار به دست می‌آورد. فروشندگان پول را به طور مستقیم به وی پرداخت نمی‌کردند، در واقع آن‌ها پول را به مادر او در چین می‌داد و مادرش پول را انتقال می‌داد. به گفته اپل این فرد حدود ۸۹۵ هزار دلار کلاهبرداری کرده است.

طبق حکم دادگان کوان با حداکثر مجازات ۱۰ سال حبس، جریمه نقدی دو میلیون دلار یا دو برابر درآمد قانونی (هر کدام بالاتر است) و سه سال تحت نظارت بودند مواجه شده است. با این حال وی قبلا با اپل توافق کرده که ۲۰۰ هزار دلار به آن‌ها پرداخت کند تا حکم وی سبک‌تر شود.

دانشجوی دیگر تا کنون حکمی برایش صادر نشده و مشخص نیست که چه سرنوشتی در انتظارش است. به هر حال جالب است که این دو تا این حد توانسته بودند کار خود را پیش ببرند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.