تولید مک بوک و آیپد با صفحه نمایش Mini-LED در اواخر ۲۰۲۰ تا اواسط ۲۰۲۱

اپل یک مک بوک رده بالادر کنار مدل‌های آیپد در اواخر سال ۲۰۲۰ تا اواسط ۲۰۲۱ عرضه خواهد کرد. این ادعایی است که مینگ-چی کو، تحلیلگر قابل اعتماد اپل در آخرین یادداشت خود برای TF International Securities مطرح کرده است.

این تحلیلگر در یادداشت خود گفته است که صفحه نمایش جدید Mini-LED اپل که روی آیپد و مک بوک استفاده می‌شود، دارای ده هزار LED با ضخامت کمتر از ۲۰۰ میکرون است. برای مقایسه جالب است بدانید که صفحه نمایش Pro Display XDR تنها دارای ۵۷۶ LED است!

انتظار می‌رود که اپل از تکنولوژی اولد برای مک بوک و آیپدهای خود گذر کند و مستقیما به سراغ Mini-LED برود. در مقایسه با پنل‌های اولد، پنل‌های Mini-LED از طیف رنگ گسترده‌تری پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند به سطح روشنایی بالاتری برسند. این نوع صفحه نمایش‌ها همچنین از تیرگی محلی پشتیبانی می‌کند و قسمت‌های سیاه خاموش می‌شوند تا سایر قسمت‌ها که محتوای رنگی را نمایش می‌دهند، روشنایی بیشتری داشته باشند. این ویژگی به خصوص در هنگام تماشای محتوای HDR مفید است، زیرا جزئیات اضافی به راحتی قابل توجه خواهند بود.

یکی دیگر از مزایای نمایشگرهای Mini-LED وزن سبک‌تر و طراحی باریک‌تر است. از همه مهمتر صحفه نمایش‌های Mini-LED از مشکلات سوحتگی همانند پنل‌های اولد رنج نمی‌برند. این تغییر همچنین وابستگی اپل به سامسونگ را کم می‌کند که در حال حاضر تنها تامین کننده پنل‌های اولد است. اپل در حال حاضر برای پنل‌های آیفون از سامسونگ خرید می‌کند و نمی‌خواهد صفحه نمایش‌های آیپد و مک بوک نیز به این کمپانی کره‌ای وابسته باشد.

کمپانی LG Display می‌تواند پنل‌های Mini-LED مورد نیاز اپل را تولید کند، سایر قطعات نیز توسط Epistar, Nichia, TSMT, Zhen Ding و … تامین می‌شوند.

از آنجایی که نمایشگرهای Mini-LED گران هستند، انتظار می‌روئد که اپل فقط در مدل‌های رده بالای آیپد و مک بوک از آن‌ها استفاده نماید. این یعنی نسل جدید صفحه نمایش‌ها ابتدا در آیپد پرو و مک بوک پرو استفاده می‌شود. این کمپانی قرار است ماه آینده میلادی یک مک بوک پرو ۱۶ اینچی را رونمایی کند که می‌توانست برای تست نمایشگر Mini-LED استفاده نماید اما به نظر می‌رسد این اتفاق نخواهد افتاد.

منبع MacRumours
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.