غیرفعال شدن وای-فای آیفون با یک عبارت خاص جدید

به نظر می‌رسد که نام گذاری شبکه وای-فای برای برخی از کاربران آیفون به یک چالش تبدیل شده است. با اتصال آیفون به برخی از شبکه‌ها با نام گذاری خاص، وای-فای آیفون شما به طور کامل غیر فعال می‌شود و باید آیفون خود را برای کار مجدد وای-فای، هارد ریست کنید.

اخیرا، کارل شو که یک محقق امنیتی است، یک اشکال را در وای-فای iOS پیدا کرد که قبلا به آن پردازختیم. کارل به نام دیگری نیز برخورد کرده است که منجر به اختلال در عملکرد وای-فای دستگاه شما می‌شود. این نام شبکه “%secretclub%power” است.

زمانی که آیفون شما به یک شبکه وای-فای متصل گردد که نام آن “%secretclub%power” است، ماژول وای-فای آیفون با خطا مواجه می‌شود. در نهایت ماژول به طور کلی غیرفعال می‌گردد. این نام گذاری بدتر از مورد قبلی است چون تا آیفون خود را ریست نکنید وای-فای آن کار نخواهد کرد. در مورد قبلی مشکل شما با ریست کردن تنظیمات شبکه رفع می‌شود.

همچنین بخوانید:

به نظر می‌رسد که این مشکل نیز به خاطر اختلال در تجزیه نام شکبه وای-فای است. در زبان برنامه نویسی C، از عبارت %s برای درج یک متغیر در رشته کد استفاده می‌شود. ماژول وای-فای انتظار دارد که به جای %s یک متغیر وارد شود اما هیچ متغیری وجود ندارد و همین موضوع باعث به مشکل خوردن عملکرد ماژول می‌گردد.

به نظر می‎‌رسد که اپل در آپدیت بعدی iOS باید به فکر این مشکلات نام گذاری شبکه وای-فای در آیفون باشد.

از طريق Twitter
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.